Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz dzsuva #240 üzenetére

    Írtam korábban, hogy ha általánosnak tűnik az, hogy a GTX 680 nagyjából Full HD-ig és 4xAA-ig érzi jól magát, és amint jön a 8xAA, illetve a felbontás Full HD fölé csúszik, akkor a HD 7970 előnyben lesz. Rendszerint a tesztek eredménye attól függ, hogy ki mit gondol a top kártyák szerepéről. A fő kérdés, hogy ügyelni kell-e arra, mint a hímes tojásra, hogy a 2 GB memória a GTX 680-at ne korlátozza. A másik, hogy vannak olyan játékok, ahol iszonyúan bonyolult shaderek is futnak, melyeket LDS-re építenek. A GCN architektúra ezen a ponton konkrétan 4,5x gyorsabb, mint a Kepler. Ha egy ilyen shader aktiválva van a játékban, akkor a két architektúra közül el van döntve, hogy melyik a jobb, mert ezek rendszerint post-process shaderek. A mi tesztünkben ilyen játék a Metro 2033 (Diffuse DoF effekt) és az Aliens vs. Predator (advanced shadow effekt). Ebben a két játékban ez a két beállítás dönti el azt, hogy melyik a gyorsabb. Az nyilván elég komoly előny, ha az adott program legmegterhelőbb effektjét az egyik architektúra ~4,5x tempósabb shader memory mellett futtatja.
    Ezeket kell eldönteni a teszteknél, hogy mi legyen az, amit bekapcsolsz. Ezt rendszerint a tesztelők aszerint döntik el, hogy mennyire reális az eredmény, vagy éppen fair a terhelés. Nyilván itt elő lehet venni, hogy mennyire fair a GTX 680-at a 2 GB VRAM miatt nagyon meghajtani, illetve ráerőltetni olyan effekteket, amelyek nagyon építenek a shader memory tempóra, ahol még a Fermihez képest is harmadára/felére esett a Kepler teljesítménye. Mi ilyen drága termékeknél annyira nem vagyunk szívbajosok ezzel kapcsolatban ... mindent a lehetséges maximumra és kész. Azért ilyen drága a termék, hogy bírja a terhelést. Meg amúgy is, hogy ha elkezdesz azon agyalni, hogy melyik architektúrának mi a fair, akkor sosem jutsz dűlőre, mivel az egyiket előnyben részesíted. Ráadásul nem hiszem, hogy meg tudnánk magyarázni azt, hogy miért kapcsoljuk ki a Diffuse DoF effektet Metro 2033 alatt. Röviden csak annyit tudnánk mondani, hogy azért, mert a Keplernek ez nem megy jól, de akkor megint előjön, hogy az egyik architektúrát előnybe helyezed. Igazából ezen már nem szoktunk gondolkodni. Amit lehet azt bekapcsolunk.
    Ez alól két kivétel van a mi tesztjeinkben. A Shogun 2 esetében a Diffuse DoF High opció helyet Low-on maradt, amit azért léptünk meg, mert High beállítás mellett nem fut a program 1 GB VRAM mellett ... ennél több kell neki. A másik a Metro 2033 alatt az MSAA kikapcsolása, ami bevallottan hibásan működik. Minden terméken lerontja a textúraminőséget valamiért. Egészen pontosan a motor fogja magát, és a max minőségi szintről valamiért egyel visszább vált. Ez ugyan nem probléma a sebességben, mert a mintavételezés ugyanannyi lesz a textúrák oldaláról, de az AAA-t jobbnak tartjuk itt, mert az a fejlesztők szerint is hibátlanul működik. DX11-es GeForce-nál, sajnos a textúraminőség bug általános. Ezt a fejlesztők korábban azzal magyarázták, hogy amikor a játékot megírták, akkor nem volt még DX11-es GeForce. A tesztelés hiánya okozhat ilyen bugot. Szerencsére a mintavételezés mennyisége bármilyen textúraméret mellett azonos, szóval az, hogy a játék bugos GeForce-on és nem engedi a max részletességet a sebességet nem befolyásolja.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák