Hirdetés

2017. október 17., kedd

Gyorskeresés

(#1) Xaels

Xaels
(PH! félisten)

Bezzeg Mr. Rubinékat a kamera sem zavarja a kijelzőben. Egyébként valamilyen megoldás kelleni fog igy is ami jelzi hova nyomd az ujjad.

ChinaPhone AntiChrist - Owner of the Samurai Bear (XVS650A Custom)

(#2) Bossyy

Bossyy
(lelkes újonc)

Olyannak tűnik ez az egész, mintha lenne egy (állítólagos) fogyasztói elvárás egy megoldás iránt, amit aztán ha jó lesz ha nem, ha sikerülni fog rendesen integrálni, kalibrálni, ha nem, mindenképpen meg fognak valósítani. Nyögve velősnek tűnik az egész (és sok gyakorlati hasznát sem látom a marketingtől eltekintve)

(#3) Kasya

Kasya
(PH! nagyúr)

En meg itt allok ertetlenul es a "taptikus" szo jelentesen gondolkodom :D

Samsung Note 8

(#4) Bone123 válasza Xaels (#1) üzenetére

Bone123
(HÁZIGAZDA)

A tapasztalatom az S8-cal az, hogy játék vagy bármilyen egész képernyős tartalom használata közben (elrejtett virtuális gombokkal) ugyanúgy elsőre eltalálja az ember a home helyét, mintha ott világítana (erősen lenyomva visszatér a főképernyőre). Mindig aktív kijelzőn egyébként ott a virtuális gomb, szóval ezzel lesz szerintem a legkevesebb gond.

[ Szerkesztve ]

(#5) Nandivagyok válasza Kasya (#3) üzenetére

Nandivagyok
(fanatikus tag)

A "haptic feedback" vagyis rezgéses visszacsatolás kifejezésből az apple által létrehozott, csak angolban értelmezhető szójáték. Jelentése a "tap", (taptic) vagyis érintés/nyomásszerű (mintha valódi gombot nyomnál) visszajelzésből adódik.

A röhejes 1:1-ben fordítós mobilarénás nyelvújító hullám új képződménye, mint pl. a "decens", "notifikáció"...

(#6) sheratan válasza Xaels (#1) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Persze, de nem állandóan :) Mármint mondjuk egy videó nézése közben pont nm szükséges ott a világosabb folt.

Nandivagyok: Mondjuk kíváncsi vagyok minek fordítanád akkor :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Moto Z, Tennmak Pro, Avantree Clipper - https://goo.gl/xUEtUa

(#7) Kasya válasza Nandivagyok (#5) üzenetére

Kasya
(PH! nagyúr)

Az angolt ismerem es ertem, csak a magyart nem tudom hova tenni :D

Samsung Note 8

(#8) Nandivagyok válasza sheratan (#6) üzenetére

Nandivagyok
(fanatikus tag)

Mivel ez egy szakmai/geek portál, eleve Samsung hírhez nem kapcsolódik a kifejezés, lévén Almáék hozták létre. Rezgéses visszajelzésnek fordítanám, de irreleváns a szó, nem ad hozzá semmit a tartalomhoz, mivel általában minden leolvasó rezzen amikor sikeresen beolvasta az ujjlenyomatot. A rezgés milyensége pedig itt nincs úgy kihangsúlyozva mint a konkurens terméknél.

A decenst megfelelőnek, vállalhatónak, a notifikációt értesítésnek. :))

Bocsáss meg, eléggé szőrszálhasogató voltam. :U

Kasya: Mivel semmi értelme.. :D

[ Szerkesztve ]

(#9) sheratan válasza Nandivagyok (#8) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Persze, a notifikáció nálam is kiveri a biztosítékot, de amúgy decens létezik a magyar nyelvben, csak nem feltétlen az angol decent értelmében.

Viszont a rezgéses visszajelzés nagyon hosszú, egy cikkben még elmegy, de felhasználói felületen már nem biztos, hogy kiférne normálisan, meg ugye hosszú kiolvasni is. Most képzeld el a mondatot, hogy:
"Apps with taptic enabled", magyarul:
"Alkalmazások engedélyezett rezgéses visszajelzéssel"
Egy kicsit hosszú, nem? :)

(#10) stevve válasza sheratan (#9) üzenetére

stevve
(PH! nagyúr)

A nyelvet a köznyelv alakítja, viszont éppen ezért lenne érdemes megfontolni, hogy mi kerül a köztudatba. Ilyen a jóárasított is... már mindenhol megjelent ez a béna marketing kreálmány.

Ebben az esetben amúgy a szakmai zsargon része lehet ez a "taptikus" szó, bár akkor inkább maradjon angol.

Hogy on is legyek: Örülök neki, hogy a Samusng nem rohan vele. Egyelőre még nem olyan dolog ez, amit már mindenki tol, legyen inkább tényleg használható, nem pedig egy újabb feature, amit senki nem használ.

[ Szerkesztve ]

(#11) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Kíváncsi vagyok az Apple meg tudja-e oldani ezt a kijelző ujjlenyomat hypeot. Főleg ha lehet hinni a pletykának és pont ők is készülnek átállni amoledre.

[ Szerkesztve ]

•••"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!" ••• PC: pici.tk/x Mac: pici.tk/e | iPhone 8 Plus 256GB | Fuji X-Pro 2 Graphite + 10-24/4 + 35/50/90/2

(#12) .Szaki. válasza hemaka (#11) üzenetére

.Szaki.
(őstag)

Reméljük.

Én is épp ezen gondolkodtam el, hogy pont most akarnak átállni az Amoledre.

Semmi sincs ingyen. A dobogóra az jut fel, aki megküzd érte. || Think Different

(#13) ge.k.ko válasza Bossyy (#2) üzenetére

ge.k.ko
(kvázi-tag)

Csak szolok, h a gőzmozdony iránt sem volt fogyasztói igény - jelentsen ez bármit. Ja, és anno senkinek fingja nem volt, hogy mekkora változást fog okozni...

(#14) Blizzardking

Blizzardking
(őstag)

Ezzel (ha bárki megoldja) borítékolható ez a teljesen elszabott képarány a jövőben? Semmiféle esztétikának nem felel meg, bár még növelhető a diszharmónia. Legyen 35:4 vagy nem is, 47:3-as képarány! Mert ez az újdonság, tehát jobb mint a tavalyi! És akkor rá lehet írni egy szívószálra hogy 6,9"-os kijelző. Megcsináltuk!
A dédapám szemüvegtokja szebb ennél. :O Eddig legalább kötötte a kezüket a baromság ellen az alsó kötelező káva a gombok miatt. Ha ezt megoldják, pár évig a gusztustalanság ül tort az évezredek óta ülepedő esztétikai normák felett. Ha ezt Leonardo vagy Michelangelo látná... :O

(#15) Dilikutya válasza ge.k.ko (#13) üzenetére

Dilikutya
(PH! nagyúr)

Én nem érzem akkora áttörésnek a kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasót, mint a gőzmozdony volt anno.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) slimshady válasza Blizzardking (#14) üzenetére

slimshady
(senior tag)

Igen, elég vicces. :)

üdv.: SlimShady

(#17) Ricardo válasza ge.k.ko (#13) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

"Csak szolok, h a gőzmozdony iránt sem volt fogyasztói igény"

Konkrétan a gőzzel hajtott mozdonyra nem, viszont volt igény a lovas megoldásnál gyorsabb, erősebb megoldásra. ;)

(#18) opr válasza hemaka (#11) üzenetére

opr
(őstag)

Tudtommal az apple csak a SoC, keszulekhaz, szoftver vonalat tervezi, azon felul nem old meg semmit, csak mar tomeggyartasra kesz technologiat vasarol a samu/sharp/lg/sony/stb-tol, szoval az apple valszeg sehogy se fogja megoldani.
Vagy rosszul tudom, es beszalltak a kijelzogyartas/tervezes-be is apple-ek?

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D

(#19) sheratan válasza stevve (#10) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Igen, nem lenne rossz egy kis előrelátás az ilyesmik terjesztésénél. De mondjuk az sem lenne ellenemre, hogy az alkalmazás helyett app legyen az elfogadott, ha már az applikációt próbálják használni néhányan.
Ha a taptic egy levédett termék/szolgáltatásnév, akkor maradjon angolul, de szerintem a taptikus sem rosszabb. Nem jelent semmit magyarul, még.

(#20) LosBlancosrm válasza Dilikutya (#15) üzenetére

LosBlancosrm
(őstag)

Akkor ti biztos nyomógombos telefont használtok.

(#21) RaveForce válasza opr (#18) üzenetére

RaveForce
(PH! kedvence)

True. Ha jol remlik a synaptics boszorkanykonyhajan jarnak a szorgos kis kezek es agyak, hogy az apple elhozhassa a vilagnak ujra a megvaltast... :DDD ;]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#22) cezarlacrone válasza LosBlancosrm (#20) üzenetére

cezarlacrone
(tag)

"Kurblis" telefont. :D

Xiaomi Redmi Note 4 (3/32, SD, Grey) /// LG G2 (2/16, Black)

(#23) Blizzardking válasza LosBlancosrm (#20) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Szerinted a kijelzőbe épített nyomógomb és a kijelző alá tett nyomógomb között akkora a technológiai különbség mint a lovacska és a gőzgép között? Néha a másik érv egészét érdemes lehet elolvasni...

cezarlacrone - a kurblis telefon is elektromossággal működik, tehát ahhoz képest sincs akkora előrelépés mint a galambpostához képest (ami a ló megfelelője), ahol élőlények végzik a munkát. Úgyhogy remek érvet mondtál Dilikutya #15-ös hsz-e mellett. :K

(#24) aelod válasza Blizzardking (#14) üzenetére

aelod
(PH! addikt)

És akkor rá lehet írni egy szívószálra hogy 6,9"-os kijelző. Megcsináltuk!

You made my day!
Ezen besírtam. :DDD

Amúgy igazad van. Elég elb*szott ez az irány ami a telefonokra jellemző.

(#5) Nandivagyok

Borzasztó rossz olvasni ezeket a kifejezéseket. Decenstől falnak megyek :W

[ Szerkesztve ]

"Aki embernek hitvány az magyarnak alkalmatlan."

(#25) Blizzardking válasza aelod (#24) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Örvendek, hogy jókedvre derültél :R

(#26) L3zl13 válasza Blizzardking (#23) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

Miről beszélsz? A lovas szekér sokkal fejlettebb mint a gőzmozdony.
Környezetkímélő. Nem elavult fosszilis üzemanyaggal megy, hanem környezetkímélő biomasszával.
Tanulásra képes intelligencia van benne. Tele van fejlett érzékelőkkel. Egy rakás biztonsági automatika van benne. Tanítható hangvezérlés és autonóm funkciók. Gőzmozdony? Még a kanyarban sincs ehhez képest. :P

Aki hülye, haljon meg!

(#27) Blizzardking válasza L3zl13 (#26) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Éljenek a lovacskák!
:)

(#28) macskea válasza Xaels (#1) üzenetére

macskea
(őstag)

Csak ott a kamera nem a kijelző mögött van, hanem helyette...

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#29) kromatika

kromatika
(PH! kedvence)

Érdekes volt.Köszi.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.