Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz mad823 #7 üzenetére

    jaja, ahogy majd "megoldódik" a fogyasztás is, és az ár is "megoldódik"
    vannak ilyen lcd-k, stúdió munkára, drágábban mint az oledek
    van olyan is aminél dupla lcd van, zabál, rohadt vastag, de az már érdemi(bb) képminőséget és kontrasztot ad
    az lcd-nek mindig is a rákfenéje marad a háttérvilágítás
    ami tömeggyártás szinten hozna oled szintet az csak drágább lenne, ráadásul több más sebből is vérzik a va/ips technológia
    ez az új megoldás érdekes, ha nem csak számokban jók, de mint a qled, ez sem lesz oled alternatíva

    CoroStar86
    ez a marketing és az emberi hülyeség - na meg a szándékos félrevezetés, mert a led és lcd eléggé üti egymást ha "led tv"--ként adják elő ezt a kombót -

    szerk:
    ukornel
    A gyártó eddig még sok konkrét technológiai részletet nem árult el panelről, csak annyit tudni, hogy a jelenlegi QLED megjelenítőktől eltérően nincs szükség LED háttérvilágításra, ugyanis a fény magukban a kvantumpontokban keletkezik.
    nesze semmi fogd meg jól ( :
    ebből a megfogalmazásból az szűrhető ki, hogy lcd az alap, és az előtte levő szűrő tud világítani - amitől is ugye qled lesz az lcd, ha már szűrő van előtte, véletlen sem azért lesz qled, hogy "hasonlítson" az oled szócskára, és beetesse az arra fogékonyakat, véletlen egybeesés ez, mint sok minden:) -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz CoroStar86 #11 üzenetére

    plazmám nem volt, de az oled nekem már közelíti a tökéletes kijelzőt, és én feketének láttam ott a feketét
    más kérdés, hogy segítsék a kontrasztot és jobb színeket, brutál módon tükröződik - lg legalábbis -, de ha az ember borotválkozó tükörként is tekint rá, máris jobb ( :
    egész addig szereti valaki az lcd-t amíg ki nem próbálja, a "qled-et" is
    qled ha valaki extra fényes helyiségben tv-zik lehet indokolt - ugyanakkor bennem fel sem merül, hogy fényes helyiségben tévézzek, nem igazán látom mi értelme van úgy az egésznek -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ukornel #14 üzenetére

    szerintem idéztem, de te kedvedért külön:
    A gyártó eddig még sok konkrét technológiai részletet nem árult el panelről, csak annyit tudni, hogy a jelenlegi QLED megjelenítőktől eltérően nincs szükség LED háttérvilágításra, ugyanis a fény magukban a kvantumpontokban keletkezik.
    1. nincs semmi konkrét
    2. annyit tudni, hogy a qledtől eltérően nem kell külön megvilágítás - na már ha a qledet veszik alapul, akkor feltételezetően lcd az alap itt is, annyi különbséggel, hogy a szűrő pontonként tud világítani -

    szerk:
    és hogy mért nem amolednek hívják? mert nyilván semmi köze az oledhez ( : mert akkor amoled lenne, vagy oled, nincs levédve
    ráadásul az oled-del is kísérleteznek, valószínűleg a két technológiából ötölték ki a pontonként világító szűrőt köztesmegoldásként, ami már "fejlettebb" a samu qledjénél - kamujánál -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ukornel #14 üzenetére

    egyébként a cikk akcíme:
    Az 55 hüvelykes, 4K felbontású megjelenítő totálisan egyedinek tűnik, és vetélytársa lehet az OLED és QLED paneleknek.
    ebből elég egyértelmű, hogy nem oled
    és ha a szűrő világít, akkor sem lehet oled, kizárásos alapon marad az lcd "aktív" szűrővel ha úgy tetszik

    CoroStar86
    ezzel én is így vagyok, kivéve a projektort, az "macera" lenne
    ha házimozi feeling kell 55-os oled is jó, csak nem 3m-re kell ülni ( :
    van aki 65-77"-t is 1,5m-ről néz
    na most ha az ember annyit filmezik mint én, nem fog romlani a szeme tőle:) de az már kvázi mozi élmény

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Pingüino #23 üzenetére

    már bocs, de kevered a szezont a fazonnal
    a qdot réteg nem lcd, hanem az lcd előtt van egy szűrő, így születik meg a qled - kamu led, mert semmi köze hozzá, a háttérvilágítás szerepét látja el a led, amit régen ccfl látott el, mégsem ccfl tv-nek hívták őket -
    azért örvendetes, hogy húszhúszban' egy "szakmai" portálon ezt még ki kell fejteni
    a neve sejteti igen, hogy semmi köze az oledhez
    ha ez bármilyen szinten oled minőséget produkálna, már ezzel lenne tele asajtó, nem ilyen formában
    csiszoltak egyet a "qleden", ennyi történt
    és ez lehet egy életképes megoldás lesz a "qled" ellen, de nem az oled ellen

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Pingüino #33 üzenetére

    ez igaz, de lcd panel van ugyanúgy, anélkül a qdot nem ér semmit
    legyen, hogy nem előtte van, hanem szendvicsben, egy extra réteg marad, nem világmegváltó megoldás
    itt magát a qdot réteget oldják meg másként, amennyiben nem ez történne, akkor oledről beszélnénk - vagy bármilyen valós led technikáról, ami pontonként önállóan tud világítani/képet adni lcd réteg és egyéb megvilágítás nélkül -
    és ha minden egyes pont világítását meg is oldják, még akkor is ott marad a va panel sok nyűgje, amivel tudna versenyezni az oleddel az az ára
    de ha megnézzük a qled csodákat, oled árban mennek az értelmesebbek, cserébe fényerőben többek
    akinek van/volt mindkettő azért tudja hol helyezkedik egy qled az oledhez képest - és nem a beugró qledről beszélek, de oledből vehetjük a beugrót is nyugodtan -
    boe hozott érdemi fejlesztéseket anno, ips-ből is csiszoltak egy affs verziót
    de attól az még ips maradt, kommersz ips-eknél jobb paraméterekkel
    nagyon úgy néz ki, hogy az oled egyelőre marad egyeduralmon képminőséget, reszponzivitást nézve
    microled talán-talán beérné, de árban az sem lesz jobb, és biztos lesz annak is nyűgje, ahogy az olednek is van

    szerk:
    ha az verésnek számít, hogy nincs igazi fekete és végtelen kontraszt, akkor mindenképp verik a qledek az oledeket:)
    színben megkockáztatom, még jobb is tud lenni egy qled
    de tegyük egymás mellé őket egy sötétebb helyiségben, ahol általában nézik ezeket, mert sztem több ezer lumenben filmezni hát nem túl életszerű

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Pingüino #35 üzenetére

    az lcd állít elő képet, a led vagy ccfl megvilágítás azért kell hozzá, hogy lássuk ezt a képet
    önállóan az lcd képet háttérvilágítás nélkül nem látjuk - illetve akár de, nappali fénynél is, ha épp úgy esik rá épp olyan szögből -
    ez a boe megoldás a qdot réteggel megoldja a világítást is, erről szól ez a cikk
    de lcd réteg nélkül hiába van világításod vagy "szűrőd", ha nincs ami megjeleníti a képet:) és hiába lehet pixelenként vezérelni a megvilágítást, mert nyilván csak egy színnel fog ez is működni - ahogy jelenleg az oled is úgy működik, mert az rgb oled elhasalt -
    az oled ezt egyben megoldja, egyben "lcd réteg" és "háttérvilágítás" és "dot" réteg is - utóbbi nem, mert külön van -
    a micro led is kb ugyanez lesz, csak az nyilván nem szerves alapú led-del
    én nagyon örülnék neki, ha fejlesztettek volna egy valóban oled alternatív megoldást, de hidd el, erről szólna a sajtó, kb "forradalmi" dolog lenne kijelzők terén
    talán idén vagy jövőre jár le az lg woled szabadalma, akkortól bárki beszállhat a buliba, és ha új megoldás nem is, de árcsökkentés talán elképzelhető majd rövidebb időn belül

    szerk:
    Pingüino
    ha ezt lcd réteg nélkül megoldják, akkor elnézést fogok kérni ( :
    de mint a cikk is írja, semmi konkrétum nincs kb

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Pingüino #38 üzenetére

    konkrétan a kék "öregedett el" gyorsan
    ha amit mondasz megoldják qd réteggel akkor oké, de sok mindent hallottunk már az utóbbi években, úh. finoman szólva szkeptikus vagyok
    a micro led-et pont úgy képzelem, ott viszont az a defekt, hogy nem tudnak elég kis méretű led-eket gyártani belőlük, tehát eddig zsákutca jelenlegi méret/felbontás terén otthoni használatnál
    a woled viszont működik minden tekintetben, bár vannak nyűgjei, és nem mindenben a legobb megjelenítő, de összességében jelenleg a legjobb
    a micro led alternatíva lehetne erre talán - ha megoldják a méretbeli problémákat egyszer -, de nyilván nyűg ott is lesz, még az "ezer éves" lcd-nél is van bőven, pedig volt idejük csiszolgatni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz mad823 #41 üzenetére

    "Szerintem engedjük el mára ezt a dolgot, várjuk meg az első teszteket."
    oké, akkor 10 év múlva folytatjuk...:)

    ukornel
    xanaxot esetleg? vagy egy sört? azt mondják segít ( :
    lehet benéztem valamit, de attól hogy te feketézel' max mosolygok rajtad, nem komolyan veszlek
    és pont amit "kiemeltél" nem mondtam ellenkezőjét
    azt mondtam, ez még az lcd-t nem váltja ki, mert dobnak egy upgradelt qd réteget ami megoldja a világíást is
    de mivel ahogy a cikk írja, semmi konkrét nincs, és tényleg nincs, így találgatás az egész
    részemről biztos vagyok benne, ha bármi "forradalmi" megoldással rukkoltak volna elő, annak egy picit nagyobb visszhangja lenne
    egyelőre demoztak valamit, ami lehet még 5-10 év múlva sem lesz tömeggyártásra kész - végeredményről meg semmit nem tudunk, ha olyan ami a képen látszik nekiállni is felesleges lenne -

    Pingüino
    ha majd nyomtatással forrasztanak? ;]
    egyelőre bármit találtak ki eddig az oled ellen az valahol elvérzik

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Pingüino #52 üzenetére

    persze nyűgös az oled is, tisztában vagyok vele, mondtam is
    ez amit itt "pedzegetnek" jól hangzik, de nesze semmi fogd meg jól az egész
    ha ebből bármi érdemi lesz az nagyon nem most fog lenni, addigra már mindenki gyárthat woled panelt aki akar, és úgy egészen biztosan fognak rajta csiszolni még
    lg önmagában is szépen csiszolgatta, de ők csak egy gyártó

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Pingüino #54 üzenetére

    minőségi ugrást én onnan nem nagyon látok, jelenleg ismert technikáknak több nyűgje van ilyen szempontból
    tartósságon lehetne csiszolni, azt pedig lehet megoldják ha sokan nekiesnek
    már lg is javított rajta, és nyilván lehet még azt fokozni
    illetve ha megoldanák a csilli' mentes oled kijelzőket az is üdvös lenne, sonynál talán már sikerült valamelyest, de személyesen még nem láttam

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ukornel #60 üzenetére

    pont a hülyeséged szerepel benne
    hol mondtam én ilyet? :
    "Leírom még egyszer, ami a cikkben olvasható. Érhetően, tagoltan.
    N i n c s. S z ü k s é g. H á t t é r v i l á g í t á s r a.
    A. F é n y. M a g u k b a n. A. K v a n t u m p o n t o k b a n. K e l e t k e z i k."

    nem erről gagyogtam, hanem az lcd-ről
    sikerült felfognom kigyelmed' "kiemelése" nélkül is hogy a qd réteg ad fény, köszönöm
    a kérdés nem ez volt - de ugye neked ezt nem sikerült dekódolni -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák