Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Aprósólyom #6 üzenetére

    Alapvetően teljesen egyetértek veled, és valóban erősen vissza kell vágni Kína ambícióit, mert szinte biztosan sokkal komolyabb veszélyt jelentene egy megerősödött Kína, mint amit a jelenlegi USA vezetésével és az EU-Kanada-Ausztrália-Japán-(London) némi felügyeletével/terelgetésével létező világrend jelent.
    A fő probléma az, hogy a fogyasztók az elmúlt 50 évben megszoktak egy árszintet, és az csak a még felzárkózásban levő Kína bevonásával teljesíthető.
    A másik probléma a jelenlegi lépésekkel pedig az, hogy Kína mindenáron szeretne kitörni a "gyárimunkás" pozícióból, ezért ehhez sok nemtelen eszközt is bevet, de a nyugati technológia megszerzésétől igazán elzárni nem lehet, mert ha máshogy nem is, de a fejlett világban ügyködő kínai alkalmazottakon keresztül úgyis eljut a fejlett nyugati technológia Kínába. Nyugaton - a sok fejlesztési tévút miatt - beleölnek százmilliárd dollárokat egy fejlesztésbe, végül a kész technológiát a kínai alkalmazott egyszerűen hazaküldi Kínába, és így Kínának nem kell a fejlesztéssel bajlódnia. Kína semmiben sincs a fejlett világ előtt, csak míg a fejlett világban a csúcstechnológiákat a hadsereg/hírszerzés/űrkutatás használhatja, addig Kínában a fogyasztói termékekbe is beleteszik a sikeresen ellopott, de kevésbé értékes nyugati technológiákat, amiből az egyszeri embernek csak annyi esik le, hogy a kínai gyártók mennyire innovatívak és mennyivel az iparági átlag előtt tartanak.
    Szóval Kínát ilyen korlátozgatással szerintem nem lehet sikeresen visszafogni, arra egyedül egy új "Hidegháború" lehetne képes, de az ahhoz szükséges végső döntést még Trumpnak sem volt elég bátorsága meghozni, mert az biztosan komolyan visszaütne az egyszeri választópolgár szintjén, és így a vezető réteg is elbukná az országok/országszövetségek vezetését a demokratikus választások során.
    A 2. vh. után azért nem ütöttek vissza a hidegháborús "hadviseléssel" járó negatívumok, mert a világégés után egyfelől mindenki örült, hogy vége lett, másfelől pedig az országok újjáépítése folyt, így senki sem azon jajgatott, hogy az ilyen-olyan kényelmi cikk ára mennyire magas, vagy hogy az egyén életszínvonala miért esett vissza az 5-10 évvel korábbi állapothoz képest.

  • akaido

    addikt

    válasz Aprósólyom #6 üzenetére

    "De nézzük egy hétköznapi ember szemszögéből: ha bemész a közértbe (ebben az időszakban a tél végezetével, a paradicsom szezonján kívül) és 600-ért spanyol vagy 1100-ért magyar paradicsom közül választhatsz, melyiket választod? A választásod egyben döntés arról, hogy kinek a gazdaságát, mely nemzet jólétét támogatod. A rövid és szűk látókörűek csak a havi pénztárcakeretükig képesek gondolkodni. (ha esetleg felmerülne: nem-nem kell a szegény érv: vehetsz kevesebb paradicsomot a drágább hazaiból, de akkor támogattad a saját gazdaságod, a külföldivel szemben. Senki nem kényszerít arra, hogy 1kg spanyol paradicsom helyett, ne vehessél, kb. 60dkg hazait."

    Ez működhet ~ik, valóban, azoknál akik megtehetik anyagilag.
    Abszolút nem reprezentatív felmérés: az ismeretségi körömben több igazán kisnyugdíjas, munkanélküli, valóban minimálbérért dolgozó, közmunkás, leszázalékolt volt dolgozó is van, így ők -a 600-as 1100-as hasonlatot véve- inkább a 600-as kategóriát választják "hazaszeretet ide-oda". Nyilván van erre ellenpélda is, aki annak ellenére, hogy havi pl. 81ezres netto bevétellel rendelkezik mégis tudatosan a hazait választja.

    [ Szerkesztve ]

    Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

  • Benetnes

    tag

    válasz Aprósólyom #6 üzenetére

    Hétköznapi ember szemszögéből?????
    Hol élsz Kanadában? Miből költsön meg válogasson az ember ha sokaknak a fizetése két hétre talán elég....

    Ez mind rajtunk fog lecsapódni fogyasztókon.
    Se verseny, se innováció csak egyre magasabb árak egy két pólusú biztonsági játék lesz a teljes mobil szektor.

    #18 Azbest: ezt akartam pont mondani, nekünk akár vámolva, extra postaköltséggel, 20-27 százalék áfákkal jön majd Európában minden, ők meg az 5-12% áfa nélkül meg ingyenes szállítás mellett még ugatnak is. Kína helyébe vernék Amerikára mindenre 50% sarcot hogy az EU s vásárlóknak kedvezményesebben adva ne veszítenek piacot. Jut is marad is alapon.
    Lenne pislogás meg hiszti.

  • Ricardo

    félisten

    válasz Aprósólyom #6 üzenetére

    ". Senki nem kényszerít arra, hogy 1kg spanyol paradicsom helyett, ne vehessél, kb. 60dkg hazait. "

    Rendben. Melyik gyerekének mondja azt, hogy "Neked nem jut, mert támogatom a hazai gazdaságot" ?

    ha nagyjából egy áron van, a hazait kell venni, ez nem vitás. jelentős eltérésnél csak azt tud ezen moralizálni, aki anyagilag megteheti.

    Inkább azon kell elgondolkodni, hogy ( a paradicsomos példánál maradva) miért kerül az itthon megtermelt paradicsom közel a duplájába. Érdekes, hogy európa, vagy a világ másik felében megtermelt paradicsom még szállítással, együtt is fele annyiba kerül, mint az itthon helyben megtermelt. Ezt kellene megszüntetni.

  • Ricardo

    félisten

    válasz Aprósólyom #45 üzenetére

    Nem kell meggyőznöd. Ha lehet a magyar terméket veszem. Kivéve ha irreálisan túl van árazva.

Új hozzászólás Aktív témák