Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz kchris78 #265 üzenetére

    A 2G-n sokkal kevesebbet fogyaszt készenlétben eggyel egyetértünk, a jelerősség, lefedettség is sokkal jobb. nekem dual simes telóm van, ha az egyik simen 3G-n vagy 4G-n megy a net, a másikat csak 2G hálózaton lehet használni, ez a fogyasztás miatt sem mindegy. Mivel a második kártya mindig 2G-n megy és csak beszélgethet rajta az ember, ezért a 2. kártya nem annyira meríti az akkut mint gondoltam volna mielőtt dual simes telókat vettem.

    Ha csak szinkronizál, készenlétben a kütyü érdemes lenne 2G-be áttenni, mert sokkal tovább bírja, de akkor mindig kapcsolgatni kellene a netet (lehet jó lenne erre valami algoritmus, de ha pl. jön egy whatsapp kép, vagy videó akkor automatikusan a letöltséhez átváltana 4G-re, vagy ha képernyőt megnyitod akkor is.)

    A 3G, 4G között nincs nagyon nagy különbség, talán egy kicsi van 3G javára, de ez a jobb 3G jelerősség miatt is lehet. De az akku fogyasztást sok minden befolyásolja, pl. ha utazom vonaton, auutóval sokkal jobban fogyasztja az akkut, mert ha csak készenlétben akkor is szinkronizálgat a teló, pl. 120-130 km/h-s sebességnél folyamatosan és gyakran váltogatja és keresi a figyeli a környező cellákat és keresi az optimálisat melyikhez csatlakozzon, és a váltogatás ez meríti az akkut rendesen. (Először nem értettem miért merült le kb 30%-kal hamarabb az akku, mint pl. at irodában.

    Ugyanígy, adott helyen a gyenge térerő esetében hasonló helyzet, folyamatosan keresi hogyan lehetne jobb.
    Telenornál Hatvantól 20 km-re anyósnál az LTE B20-on nekem 1-2 vonással megy, viszont a 3G maximális jelerősségel a telefon szerint. Sokszor inkább átváltom 3G-re mert ha bemegyek a házba az LTE lemegy a jelzőke szerint nullára és hol működik hol nem, meg látszik keresgél folyamatosan.
    Én a Telenor B20-tól annyira nem vagyok elájulva vidéken ahol én voltam azt tapasztaltam 1-2 vonásos jelerősség van, bár lehet ez csak optikailag zavaró, de a házban sokszor elveszti a jelet átvált.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák