Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    Hmmmm. A nyáron volt felmérés, hogy az ország mely régióiban mennyibe kerül 1 lángos. Nem meglepő módon a keleti felében jóval olcsóbb volt, mint a nyugatiban (pláne a kiemelt helyeken, pl.: Balaton). A keleti országrészben meg is indokolták, hogy azért adják olcsóbban, mert drágábban nem vennék (kevesebb az ott élő emberek pénze, így a haszonkulcsot minimálisra kell csökkenteni, de ennek következtében a tulaj sem tud nagyobb béreket adni az ott dolgozóknak). Nagyjából ezen elv alapján működnek a különböző online áruházakban a régiók is, ami -szerintem- korrekt is.
    Lehet, a bíróságnak ezzel is gondja lenne, de mintha a hír nem erről szólna (az előttem megszólalókra reagálva), hanem arról, hogy EU-n belül van pár ország, ahol nem engedélyeznek megvenni bizonyos játékokat, amiket máshol meg lehet (egy nem élő példával élve: a sógoroknál lehetne COD-ot venni, és azzal játszani, nálunk meg nem).

  • Joci10

    őstag

    válasz Reggie0 #8 üzenetére

    Tök mindegy, hogy külön cégek, vagy sem. Akár bolthálózat is lehet, akkor is észre kell venni, hogy az ország egyik fele kevésbé fizetőképes, mint a másik - és ez egy országon belül van (direkt hoztam országon belüli példát), nem másik ország, mert országok között még nagyobbak a különbségek. Adhatod ugyanazt a terméket ugyanannyiért mindenhol, csak akkor a fizetésben elmaradottabb országrészben (országokban) messze kevesebb terméket fogsz tudni eladni, így ott vagy engedsz az áraidból (a haszonkulcsból), vagy bezársz, mert nem lesz rentábilis az ottani boltod.
    És igen, ezzel vissza lehet élni (már ha szabad ezt a kifejezést használni a lángosozós példára, hiszen az nem tényleges 'visszaélés'), mert nyugatról jövő is olcsóbban vásárolhat keleten, de erre jók az ilyen régiókorlátozások a netes vásárlásoknál, mert ott könnyebben le tudják ezt kezelni. Ha X helyről jöttél, akkor az ottani árak érvényesek rád (nem mellesleg ezzel az országonként változó ÁFA kulcsot is egyszerűen tudják kezelni).

  • Joci10

    őstag

    válasz Reggie0 #10 üzenetére

    Rossz irányból nézed. Nem drágábban árulsz bizonyos helyeken, hanem 'állandó kedvezmény'-t adsz másik helyeken. Bár a végeredmény szempontjából ugyanaz, de Te negatív megkülönböztetésről beszélsz, én meg pozitívról. Egyiket üldözik, a másikat támogatják. És a kiadók könnyebben ki tudják magyarázni magukat a pozitív megkülönböztetés oldalával, mint te bebizonyítanád, hogy nem ott adnak kedvezményt, hanem máshol plusz felárat.
    De mint említve volt, nem ez van a hírben, ez csak mellékszál. A hírben az van, hogy ha te az osztrákoknál kapsz egy kulcsot egy játékhoz, azt lehessen itthon is aktiválni, és lehessen vele itthon is játszani - mert jelenleg van pár ilyen megkülönböztetés. (Egyébként úgy tudom, hogy az EU a Steam-en 2 régióra van bontva, mert van egy EU1 és egy EU2 ár is a legtöbb játéknál. És ez ellen (még) nem léptek fel. Csak a korlátozott használat miatt indították ezt az eljárást.)

    Szerk.: illetve még egy apróság (élő példa): van egy bolt-hálózat tulaja. Nálunk, a városban a boltjában szinte az összes termék olcsóbb, mint a szomszéd falu kisboltjában (ami szintén az ő tulajdonában van). Csak hogy reagáljak az "egy cég nem különböztetheti meg a vevőit" állításodra is. Hiszen a faluban kevesebb a vásárló, így ebből a kevesebb vásárló kevesebb vásárlásából kell kitermelni azt a pénzmennyiséget, amiből fent tudja tartani azt az üzletet, így ott nagyobb haszonkulccsal kell dolgoznia. Míg a városban simán adhat 'állandó kedvezmény'-eket, hiszen több a vásárló, így kisebb haszonkulccsal is több pénz jöhet be.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák