Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sajti_pajti

    tag

    Sziasztok!
    Gyári firmware mellett raktam fel Transmissiont és a remote GUI-t használom: ez rendben működik.
    Átraknám a KODI adatbázisom is ide egy másik helyről, de ezzel már gondok vannak. MySQL kéne hozzá, amiből a 4-es nagyjából problémamentesen felkerült, de a korábbi helyen 5-ős van fent és nem tudom migrálni az adatbázist.
    PhpMyAdmint először ipkg-ből szedtem, de abban még Import se volt, direktben a honlajukról a 2.x legnagyobb fut korrektül, a 3.x login még kér aztán kampec, a 4.x csak egy nagy fwhér semmit hoz kapásból.
    MySQL5 van ipkg-ben, de nem nagyon akar futni, pl. azért, mert kéne neki egy 'mysql' nevű user, de nincs useradd parancsom, úgyhogy tippem se, h hogyan lehetne felvinni.
    Php-mysql meg a 4-es MySQL-hez ragaszkodik, tán frissebb kéne belőle, meg a php-ből is.
    Kérdések:
    - van-e valahogy esélyem
    -- új usert felvinni
    -- phpmyadminból újabbat életre kelteni
    -- mysql5-öt rendesen futtatni

    Más:
    SSH-m is van, de ha újraindítom routert, akkor már nincs, telnet és dropbear kézi indítás kell. Viszont ha manuálisan elndítom az Sxxdropbear scriptet, az hiba nélkül lefut. Erre valami tipp?

    Mc is felment, de újraindítás után lebutul, újra kell tanítanom neki pár lényeges billentyűt - hogy lehetne meggyógyítani?

    Végül:
    Ha menet közben mountolok fel valamit, akkor elég sokat tököl, míg magához tér újból (transmission leáll/elérhetetlen). Már a DLNA-t is totál kikapcsoltam - valahogy ki lehet ebből gyógyítani?

    Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák