Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MarQs

    senior tag

    válasz KUCSKA1978 #2319 üzenetére

    Ha esetleg nem úgy lenne csatlakoztatva, kösd át a külső HDD-t a 3.0-ás USB portra!

    (#2318) Petie
    Optware, vagy Entware csomagkezelővel telepítetted a TM-et?

    (#2320) Armagedown
    Szerintem is tök stabil a vas! Nálam is van dolga 24/7-ben...

    [ Szerkesztve ]

    "Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

  • CheGhost

    aktív tag

    válasz KUCSKA1978 #2326 üzenetére

    Helló!

    Nem vagyok teljesen hozzáértő, így elnézést, ha rossz dolgot mondok.
    Én nem ismerek upnp hálózati kapcsolatot, szerintem az csak a megfelelő portokat nyitja ki a routeren.

    dlna, samba, nfs, amit ismerek, és így sorban az egyre jobb kapcsolatok felé. A dlna alap, sok minden használja, én nem. A samba már jobb, ezt használom én, nagy problémák nincsenek vele. Az nfs pedig ajánlott, de én még nem használtam. Ettől függetlenül dlna-t is nyugodtan használhatsz, csak van egy-két korlátozás, ami vagy előjön, vagy nem...
    (Bár kicsit belegondolva lehet, hogy nekem is van valami "hasonló nevű" lehetőségem az A.C. Ryan Playon!HD Mini esetében, de nem használom. Ott a sima tallózás, azaz a samba-t használom.)

    Szóval a kérdésedre visszatérve, visszakérdeznék: Milyen mp-t használsz? Milyen kapcsolatra képes?

    Az usb-s vinyón az ntfs alatt is kellene látni minden könyvtárat, de persze az ext fájlrendszereket jobban szereti és kezeli.

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

  • MarQs

    senior tag

    válasz KUCSKA1978 #2326 üzenetére

    Frissítsd a routered firmware-ét HGG-féle RMerlin-re! Töltsd le, csomagold ki a link alatt lévő ZIP-et ("RT-N18U_378.55.3_HGG-FINAL.zip"), a kapott .trx kiterjesztésű fájt pedig a routered böngészős konfig felületén (a 192.168.1.1 címen: "Adminisztráció" -> "Firmware frissítés") tallózd be, majd indítsd el a frissítést.
    Ha ez lefutott, csinálj egy gyári visszaállítást ("Adminisztráció" -> "Beállítás visszaállítása/mentése/feltöltése" menüpont), állítsd be a szükséges jelszavakat, titkosítást, aztán próbáld ki, hogy hogy viselkedik a lejátszód. Szerintem pöccre mennie kell a könyvtárak beolvasásának, filmek röccmentes lejátszásának. Először az alap Samba hálózati megosztással próbálkozz - hagyd a UPNP-t!

    Maradhat az NTFS fájlrendszer is! HGG alatt csak akkor van szükség EXT4-re, ha egyéb okosítás is szóba kerül - pl. Transmission telepítése.
    Ezt korábban nem pontosan így említettem a topikban! Elnézést érte! :B

    Fontos lehet még, hogy mindenképp hagyd az USB 3.0-ás csatin a külső HDD-t!
    USB 2.0 alatt nem biztos, hogy kap elég tápot - hacsak nem külső tápos a vinyó.

    [ Szerkesztve ]

    "Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

  • KUCSKA1978

    újonc

    válasz KUCSKA1978 #2336 üzenetére

    Sikerült feltenni a HGG fw-t.
    Követtem az útmutatásod,bekapcsoltam a sambát,de sajnos a lejátszás akadozik.
    A hálózati sebesség ingadozásával lehet a probléma,mert nem stabil 5000-20000 között váltakozik.
    (minden indítás előtt kírja a hálózati sebességet a lejátszóm).

    Azért akartam upnp hálózatot,erőltetni,mert ott viszont a lejátszással semmi gond nem volt,olyan gyorsan betöltötte még a BD25-ös filmeket is,hogy a várt felett teljesített kimagaslóan.
    Ott viszont az volt az alap probléma,hogy nem látott minden könyvtárat.

    Jelenleg,mint korábban is Hálózat alatt lát minden könyvtárat,upnp alatt érzékeli a szgépet és routert is,de könyvtárak nélkül.

    Szóval ez a jelenlegi helyzet,ha van ötlet,javaslat,továbbra is szívesen fogadom!

Új hozzászólás Aktív témák