Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krealon

    veterán

    válasz Paoloo #1909 üzenetére

    "Én nem találtam ilyen állítási lehetőséget amit írtál...."

    Lehet, hogy a gyari firmware-ben nincs ilyen allitasi lehetoseg.
    En speciel Tp-link (Atheros chipset) vonalon mozgok, ott is csak OpenWRT alol elerheto a switch config, gyari firmware alatt nem.

    "A kábel ami a gép és a router között van,szerintem 100 megás,4 kábelt látok amik olyan színűek mint amit írtál. Ezek szerint ezen nem is fog majd jönni az 500 gigabites net?"

    Ha nincs tobb er a kabelben, csak 4, akkor biztosan nem megy gyorsabban mint 100Mbit.

    Ha mind a 8 er be van kotve a kabelvegi csatlakozokban (mind a 4 erpar (narancs, zold, kek barna)), es a kabel minimum CAT5e, akkor azon lehetseges a gigabites kapcsolat, es a gigabites eszkozok ki is hasznaljak.

    Ha egy ilyen kabelen megszakitod valahol a kek vagy a barna erparat, akkor csak a narancs es a zold marad, amin viszont maximum 100 Mbps kapcsolat johet letre. Ezt tekintem en 100Mbps kabelnek.

    "A Dune és a router között patch kábel van(ez van ráírva),ezen úgy látom több vezeték van.
    Ha jó látom narancs /fehér,narancs,zöld/fehér,kék,kék/fehér,zöld,barna/fehér,barna színű vezetékek vannak.
    Most akkor milyen kábelt rakjak,és hova? Cseréljem át a két kábelt,vagy újakat kell vennem?
    "

    En a 8 eres kabelt tennem a router es a gep koze (remelem a gepben gigabites csatolo van), es a 4 eres kabelt a router es Dune koze (mert a Dune ugysem megy 100Mbitnel gyorsabban).

    Szerk:
    Lekestem...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák