Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz South Velen #63 üzenetére

    Itt azt mondják, hogy a PWM a homogénebb kijelzőhöz kell, mert változó feszültség mellett nem lehet ezt garantálni OLED-eknél: [link]. Szóval ha kivesszük a PWM-et akkor lehet annyira zajos lesz a kijelző alacsony fényerőn, hogy az már vállalhatatlan egy felsőkategóriás telefonba (ez fontos szempont, mert ugye a gyártók szerint az OLED mindenben jobb kell legyen mint az őskövület LCD, másképp nem nagyon tudják lenyomni a torkunkon :) ).

    Nekem a véleményem, hogy az AMOLED egy olyan technológia ami még mindig gyerekbetegségekkel küzd (PWM, beégés), és ezeket a technológia jellegéből adódóan valószínűleg soha nem fog kinőni. Emiatt telefonban inkább LCD-t preferálok, ott nem különösebben érdekel a kontraszt (más előnye pedig nem igazán van az OLED-nek egy jó minőségű IPS-hez képest), inkább az számít, hogy alacsony fényerőn ne vibráljon vagy ne égjen be több évnyi használat után sem. Sajnos ma már egyre ritkább a minőségi LCD a telefonokban, így lehet a jövőben már nem lesz választásom és OLED-et kell vegyek (tabletemben már az van).

    A cikkhez: A dizájn nekem sem tetszik (még ha önmagában a káva nem is zavar, bár lehetne kicsit kissebb), de azért örvendetes, hogy próbálnak mostanában "kompaktabb" telefonokat is kiadni, még akkor is, ha szerintem a kompakt inkább az iPhone 5S/SE házméretéhez kéne közelebb álljon (persze azoknál kissebb kávával). Az S10e pl. egészen vállalható, bár az asszimmetrikus dizájn és kameralyuk annál sem tetszik. Nekem idén kerül vásárlásra a sor, és ha az Apple nem ad ki valami kompaktabb telefont maximum Xr árban akkor közel 6 év után lehet visszamegyek Android oldalra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák