Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • holozis_HUN

    veterán

    Gondolom 499 lesz, ha csak ez az under 500 dolog nem valamk félrevezetés, és mondjuk 399 lesz vagy alatta...

    Mert ugyan ennyibe keeül egy Poco F2 Pro, ami a kijelző képfrissítést leszámítva mindenben jobb (akksiban is tuti kobb lesz, már prociban az, van jack, infra port, kamerája igencsak jobb lesz, nem fofják belerakni szerintem a OnePlus 8 fő szenzorát, amit a Poco is használ, emellett a 800-as snapi szeria jobb képfeldolgozásban is stb stb stb) szóval nem akarom elhinni, hogy Poco árban lesz, jóval kisebb tudással. 90 Hz nem ér annyit.

    El errar es humano y el perdonar, divino.

  • holozis_HUN

    veterán

    válasz Stauffenberg #25 üzenetére

    Nem csak a nyers erő a fontos ilyenkor...

    A SoC-ben több van, mint hogy a 800-as széria 25%kal erősebb...

    Az SoC-ban van a képfeldolgozó egység, a mikrofont kezelő egység, minden, amit csak el tudsz képzelni. És ezekben mind mind jobb van már a tavalyi 800-as szériában, mint a friss 765G-ben. Emiatt is jobb egy Mi10 fotózásban, mint egy Mi Note 10, mert a Note 10-ben S730 van, míg a Mi 10-ben S865... Fejlettebb, erősebb benne a képfeldolgozó egység. Akkor ott van az 5G, asszem a 765G-ben X52-es modem van, a 865-nél meg X55-öt használnak. És még akkor ott az AI, amiben szintén jobb a 800-as széria, bár ez annyira nem számottevő szerintem.

    Akkor vannak olyan szituk azért a napi használatban is, mikor elkell a több erő, mondjuk ha épp játszunk, ki akarunk lépni gyors és kamerát megnyitni, akkor kell az a lóerő, ami miatt gyorsan meg tudjuk nyitni, hogy el tudjuk kapni az adott pillanatot. Nekem elég lenne a 600-as széria a mindennapokban, de sok olyan szitu tud lenni, amikor érzem, hogy nem elég - egy egy gyorsabb görgetés, komolyabb alkalmazásváltás/multitasking.

    És itt nem az a baj, hogy 765G van benne... Hanem az, hogy ezt annyiért adják, mint a Poco a S865-ös telóját. És úgy, hogy 90 Hz, azért azt ki is kell szolgálni, és ott már megérződhetnek az SoC limitjei.

    És a Poco-t sem kell modolni, átlag felhasználónak pont elég bőven a MIUI, szép felülelt szerintem és brutálisan testreszabható. Lehet, hogy csak 2 évig kap főverzió frissítést, ez tény.

    El errar es humano y el perdonar, divino.

  • holozis_HUN

    veterán

    válasz Stauffenberg #53 üzenetére

    Persze, mindenki azt veszi, amit szeretne, meg nyilván igény szerint kell vásárolni, akinek nem kell a csúcs SoC, annak elég a 700-as széria :)

    Nem is a vásárlókra gondoltam ezzel, hanem a cégre. Hogy egy átlag user megnézi, hogy na van 500 dollárom, milyen telót vegyek, meglátja, hogy van a poco meg a nord ugyan annyiért, és látja, hogy ohh nincs kamera lyuk, csúcs proci van, nagyobb aksi - vásárlás.

    Gondolkodok én is a Nordon, szimpatikus a OnePlus, és a suoftveres optimalizációjukkal és a 90 Hz-el lehet még gyorsabb is lesz érzésre, de itt jön a hosszabb táv - lehet 3 évig kap frissítést, de 3 év múlva sehol sem lesz az SoC, főleg, ha a Qualcomm hamarabb leállítja a friss driver írását illetve a SoC támogatását, mknt a Snapi 865 esetében.

    Nyilván senkit sem akarok lebeszélni a Nordról, biztosan jó készülék lesz és én is várom, hogy meglássam mit tud, és ha nem is veszem meg, lehet még kicsit letornázza a Poco árát, mivel konkurens lesz :)

    El errar es humano y el perdonar, divino.

  • holozis_HUN

    veterán

    válasz trance89 #59 üzenetére

    Láttam már 120 Hz-es galaxy s20-at, de tudnék nélküle élni.

    Ugy értem, hogy nem ér annyit a 90 Hz, hogy plna Pocoban snapi 865 van, míg itt 765G. A csúcs snapi szerintem többet ér, mint a 90 Hz, főleg ha komolyabb felhasználó az illető meg az egyéb tulajdonságok miatt. De majd kiderül milyen lesz a csomag így egyben, amit kínál a OnePlus, mindenféleképpen megvárom a bejelentést, mielőtt veszek telót :)

    El errar es humano y el perdonar, divino.

Új hozzászólás Aktív témák