Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkesy

    őstag

    válasz Cadal #36 üzenetére

    Nos, ez kicsit összetett kérdés:)

    Legjobb tudomásom szerint vannak olyan táborok, amiket alapítványok (és részben az állam) működtet, hátrányos helyzetű gyerekek számára, azokban a táborokban a gyerekeknek nem vagy minimális költség mellett lehet táborozni. (hogy csak 1 hetet vagy többet azt nem tudom) De a táborok nagy többsége "privát" tábor, azaz a szülők leszurkolnak egy nagy rakás pénzt (akár 8-10k/fő), cserébe a tábor mindent megtesz, hogy a gyerek jól érezze magát. Van olyan hely, ezt tábora válogatja, ahol a gyerekek az majdnem egész nyarat ott töltik ~7-8 hét, de van lehetőség 1 / 2 / 4 hetes turnusra is...

    A staff érkezik a legkorábban, (majd a gyerekfelügyelők és legvégül a gyerekek úgy 1-1 hetes csúszással a staff-hoz képest) és a betanulás majd végén a pakolás miatt úgy +2 héttel tovább maradnak, mint a gyerekek. Néha van még pre ill. post camp is, ekkor csak pár embert foglalkoztatnak, akik előkészítik magának a staff-nak az érkezését valamint zárják a tábort, úgyhogy az ő szerződésük akár 15 hétre is szólhat(ott)... De ha van valami extra rendezvény, pl. esküvő vagy bármi más, amit le tudtak szervezni a nyár végére, akkor a staff,- vagy csak egy része,- tovább marad, természetesen az alapszerződésen kívül ott töltött időért extra pénz jár.

    Vallás szerint is vannak különbségek, a teljesen hithű zsidó tábortól kezdve,- héber nyelv tudása valamint zsidó hitvallás feltétel a staff-nak is,- keresztül az olyan táborokon, ahol zsidó, keresztény és akár ateista gyerekek és staff van együtt egészen a kimondottan keresztény táborig. De nem kizárt, hogy van más valláshoz tartozó táborok is, én a fent említettekkel találkoztam. Ahol voltam táborok, mindkettő zsidó gyökerekkel rendelkeztek, de nyitottak voltak más vallású (értsd keresztény) gyerekek / staff fogadására is.
    Ezen felül még vannak koedukált, valamint kimondottan csak lány illetve fiú táborok.

    És, hogy mit csinálnak a gyerekek? A gyerekfelügyelőkkel laknak együtt, akik amellett, hogy felelnek egy-egy gyerekcsoportért, programokat szerveznek (természetesen a vezetőség segítségével illetve jóváhagyásával) és a gyerekek egész nap folyamatosan,- kb. 1,5 óránként,- mennek új helyszínre.
    Főként sportra helyezik a hangsúlyt, tehát van baseball, kosárlabda, amerikai / európai foci, kézilabda, tenisz, golf, úszás, lovaglás, falmászás, kerékpározás, evezés, vízisíelés, vitorlázás, boksz, "testépítés", de emellett nem hanyagolják el a művészeti és kézműves dolgokat, pl.: színjátszó kör, balett, festés, gyöngyfűzés, stb., de láttam már főzés és lövészetoktatást is... Néha vannak kimondottam valamire specializálodott táborok is, pl Kaliforniában vagy egy, ahol a normál programokon mellett a fő profil az európai foci oktatása.
    És ha ez nem lenne elég, igyekeznek még pár napos buszos kirándulásra is vinni a gyerekeket...

    [ Szerkesztve ]

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

Új hozzászólás Aktív témák