Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Ijk #187 üzenetére

    Azt tudom hogy 24p-nél de még 60p-nél is jobb a mozgásmegjelenítése egy impulzusos megjelenítőnek vagy egy BFI-s LCD-nek.

    Az a gond, hogy ezt kimérni ill hangoztatni tudod, de nem látsz mögé. Vagy nem fogadod el, hogy felesleges gyorsítani bizonyos tartalmak váltását amik önmagukban sem ehhez optimálisak.

    Én leírtam részletesen a fizikai ill elvi korlátokat, összefoglalva:
    1. Ha elmosott 24p-t nézel akkor miért van szükséged éles/gyors képváltásokra. Sehogy nem fogsz éles képet kapni.
    2. Ha rövid záridős 24p-t nézel ami éles akkor miért az átmeneti elmosódásokat akarod csökkenteni a gyors mozgásmegjelenítéshez, miért nem valós 60p forrásra vágysz, ahol minden kép rövid záridős, tűéles+a mozgásfázisok sem maradnak így ki mivel jóval többet tartalmaz mint 24 képkocka.

    Ennyi a lényeg durván. És ezekre nem kaptam érdemi választ, csak annyit, hogy BFI gyorsítja a váltást meg ilyenek a filmek... Nem erről volt szó. A kérdés épp az, hogy MINEK, ha kb semmi értelme a fentiek miatt.

    (Hangsúlyozom, de ezt írtam korábban is: 24p filmre nincs értelme. 60p forrásra vagy 50i TV adásra nyilván jelentősebb hatása van a gyorsításnak. Bár utóbbinál meg az interlacing vág oda kissé az eleve éles tartalomnak mozgás közben.)

Új hozzászólás Aktív témák