Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Zolik #54 üzenetére

    Tök unalmas ez a sztereotipizálás. Pont olyan közegben mozgok, élek, dolgozok, ahol kelendőek a felső kategóriás okostelefonok, tipikus célközönség: Üzletemberek, filmesek, designerek, reklám kreatívok, grafikusok, fotósok, modellek, újságírók meg egy valagnyi hipszter Starbucks töltelék.

    Egyáltalán nem tudom azt mondani, hogy az iPhone domináns. Nagyon sokan használják őket a környezetemben ez tény, de szerintem a felét sem teszi ki, mert nagyon sok nagy képernyős Android csodabogár van (Samsung, Samsung, Samung, néha egy HTC és Nexus, de ezen kívül még Samsung, Samsung, Samsung és ha még nem említettem volna, akkor még Samsung) és meglepősen sok WP-s Nokia is.

    Én ebből nem azt olvasom ki, hogy a yuppie hülyegyerekek kedvence az iPhone. Ezt pedig a piaci adatok is alátámasztják, nézd csak meg (csak a felső kategóriára koncentrálva), hogy mennyi Samsung fogy iPhone mellett.

    Na meg amit sosem fogok érteni: Ha anyuciapuci egy drága Androidos telefont vesz a csemetének, az mitől okosabb döntés, mint egy iPhone? Öcsém... mintha azt mondanátok, hogy aki egy 25 milliós Audit vásárol az egy totál gyökér, hiszen a 20 milliós BMW sokkal sokkal racionálisabb döntés.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz mondomén #67 üzenetére

    Mert euforikus örömöt okoz mások pénztárcájában kotorni és lehülyézni, csak azért, mert megteheti, hogy ne ár/értékben gondolkodjon, hanem abban, hogy olyat vegyen ami tetszik neki és szereti használni.

    Van egy kollégám aki csak és kizárólag a kombi autókra esküszik és rendszeresen lehülyéz mindenkit, aki nem azzal jár. Mindig azzal érvel, hogy "ha el kell vinni egy lapra szerelt bútort" vagy "ebbe befér egy összecsukott létra", nem törődve azzal a ténnyel, hogy ez nem mindenkinek szempont. Na meg persze azokat is leostobázza akik 3-4 milliónál drágább autót vesznek, mert szerinte az csak egy átverés, semmi sem ér valójában ennél többet.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Mályki #74 üzenetére

    Annyira rossz, de tényleg, szinte teljesen gáz, hogy valamit kiveszel a dobozból és különösebb informatikai előképzettség nélkül is tudod használni!!! :( :O

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz micimacko #90 üzenetére

    Így van, egy stock Android is van legalább olyan jó, sőt. Én is elmondtam, hogy imádom a Nexusomat. Viszont az iOS általános kezelése valamivel egyszerűbb, ezért kedveli annyi IT analfabéta (akiket illik nem levegőnek nézni, az informatika többé nem csak az IT geekek játszótere).

    Az, hogy néhány dolog nem a Te logikád szerint működik, nem jelent semmit. Amiket felsoroltál azok egy része RTFM kategória vagy csak tessék utánakérdezni. Elvégre az Apple usereknek ott van a folyamatos support ha bármiben elakadnak és fórumok is léteznek.

    De eddig nem sok iPhone felhasználó ismerősömet hallottam nyavajogni, hogy a hétköznapokban olyan nehezen jönne ki a telefonjával.

    És akkor nem beszéltünk arról, hogy stock Android csak nagyon kevés készüléken van, mert minden gyártó két kézzel kapar, hogy a Google által jól kitalált rendszerre ráhúzzon egy hányadék ronda UI-t, teledíszítse extra gombokkal, kapcsolókkal, pörgettyűkkel, előre feltelepít törölhetetlen appokat amik egy-egy szolgáltatáshoz kötődnek, telerakják egyedi, de nem mindig jól sikerült technológiákkal és fejlesztésekkel.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Zolik #102 üzenetére

    Az érvelésed bullshit faktorára akartam rávilágítani. Egy Androidos vagy WP csúcsvas is épp olyan drága, mint egy iPhone, mégis mindig az iPhone userek a buta, semmihez sem értő, sznob gyökerek.

    Tök unalmas. Annak ellenére, hogy nem vagyok Apple fan, én is Androidot használok.

    Arra meg igazán nem illik pont neked rinyálni, hogy az Androidos topikokban is ott vannak a többi platform fanjai fikázni, miközben pont te is ezt csinálod. Ide jöttél kiélni a mindenféle frusztrációdat és azt bizonygatni, hogy aki iPhone vesz az tulajdonképpen csak egy ostoba barom.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz HKorn #122 üzenetére

    Az Apple-t nem érdekli a független ár. Az elsődleges piacokon mindenhol a szolgáltatótól vásárlás jellemző és a kutyát sem érdeklik a független telefonok. És ha az itthoni árakat nézed, semmivel sem drágább szolgáltatónál, mint a többi csúcsmodell. Az viszont tény, hogy a többiek gyorsabban leadnak az árból, míg az iPhone rendszerint magasan marad. De ezen meg akkor nyersz, mikor eladod, sokkal jobban őrzi az értékét.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz -FreaK- #133 üzenetére

    Az LG csúcsmobilok mindig is olcsóbbak voltak még az Androidos konkurenciához képest is. Az iPhone nagy ellenfele a Samsung. Kiválasztottam random a Next S díjcsomagot, ebben az iPhone 5S 182k és a Samsung Galaxy S5 (Gear Fit nélkül) 158k.

    Lehet bennem van a hiba, de én két drága telefont látok, amely között alig több, mint 10% árkülönbség van.

    Ezen a nyavalyás 10%-on van úgy mindenki kiakadva. Akinek ez számít, annak valószínűleg nem való egy ekkora értékű telefon, mert minden bizonnyal nem a valós anyagi képességeihez való.

    Mintha azon vitatkoznánk, hogy az 5000 Ft/kg szalámi helyett az a 5500 Ft-os már brutálisan drága, túlárazott, sznob, nem éri meg.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz -FreaK- #154 üzenetére

    Én viszont válaszolni akarok:

    Nemsokára ezek az iPhone 5S-ek helyett már iPhone 6 jön. Ugyan ezen az áron. Akkor majd lehet azt tenni a Samsung Galaxy S5 mellé.

    (#185) Zolik: Eddig az összes Galaxy Note nyitóára 700 dollár volt függetlenül, ezzel szemben az iPhone 6 Plus lesz 750 dollár függetlenül. Ez nincs 10% különbség sem. Az alapmodell esetén is ugyan ez igaz a drágább Androidos csúcsmodellekhez képest. Apppááám, de borzasztóan túlárazták! :(

    Mellesleg nálam mindkettő bőven ingerküszöbön túl van, mindkettő rettentően drága és egyiket sem venném meg.

    Az, hogy egy új Androidos csúcsmobilt megkaphatsz egy zugkereskedőtől a nyugati aluljáróban, papírtasakban egy szál töltővel, nulla szervizháttérrel, hivatalos jótállás nélkül jóval olcsóbban, az miért az Apple sara? iPhone nem kapható hivatalos forgalmazásban a zugkereskedőnél, amit ő szürkeimportban behoz és a hivatalos források kezdeti készlethiányát kihasználva nepperként magasra veri fel az árakat, arról megint csak nem az Apple tehet.

    Persze engem nem izgat, hogy az iPhone-t drágának találjátok, szerintem is az, nem is venném meg (meg semmi mást sem ennyi pénzért, mindegy milyen rendszert futtat), csak nagyjából nulla következetesség szorult belétek, mert mindig az iPhone a sznob drága hülyeség, miközben a legtöbb egyéb márka csúcsmodellje sem sokkal olcsóbb, legfeljebb alig 10%-al.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz HKorn #211 üzenetére

    Na de a Nokiánál nem a 9xx az abszolút flagship, hanem a 1xxx sorozat. Amikor megjelent a Lumia 1020, azért volt nem kevés sírás-rívás, hogy mennyire brutál drága a nyitóára. Az LG meg valóban olcsóbb valamennyi más márkánál, de ezt elismertem korábban is. Az Androidon belül is az olcsóbbak közé tartozik.

    "ennyi pénzért mondjuk egy Samsung többet ad"

    Gondolom szegény Galaxy S3 tulajok is többet kaptak, mikor a a Samsung a túl kevés RAM-ra hivatkozva egyszerűen cseszett kiadni a KitKat frissítést rá, miközben annyi más 1 GB RAM-os telefonon fut vígan. Az Apple legalább azt csinálja, hogy ha egy régebbi modell gyengébb hardverben, akkor könnyít a rendszeren, néhány újdonságot egyszerűen kihagy.

    De a Samsung esetében nem én vagyok a megfelelő személy a márka megítélésére, mert rettentően elfogult vagyok, annyi borzalmat, gányolást, leszarást kaptam már tőlük. Egyetlen jó pont a hazai szerviz hálózatuk, az a legjobb mind közül, az Apple-nél is.

    Amivel eddig a leginkább elégedett voltam az a Nexus 7 (2012) táblagépem, ami még a megjelenés után 2 évvel is kapott teljes értékű frissítést és most még az új Android L is esélyes lehet (keresztbe tett ujjakkal drukkolok). Ez alapozta meg a bizalmat a Nexus cuccok iránt nálam, ezek nem is drágák, friss és jól optimalizált a rendszer, jól van ez így. Samsungot a büdös életben soha többé nem akarok még csak megfogni sem.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz guriga1234 #222 üzenetére

    Mit nem lehet ezen érteni? Többször is leírtam, akinek egy ilyen értékű telefonnál gondot jelent 10% különbség, annak egyik sem való. Az olcsóbb sem.

    Akinek drága egy 200 ezres telefon, annak nem drága egy 180 ezres? Ez hülyeség. Akinek az a 10% olyan hatalmas vízválasztó, annak az olcsóbb telefon is erőn felül van.

    Persze mindenki arra költi a nem létező pénzét amire akarja, meg vegyen rá fel hitelt és nyögje ki jó nehezen, csak aztán pont az ilyenek szájából hangzik rosszul, hogy hülyéznek.

    Nem véletlenül jöttem korábban az autós példámmal. Akinek nem kottyan meg egy 18 milliós autót megvenni, annak gondolod, hogy a 20 milliósba már beletörik a bicskája?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz guriga1234 #229 üzenetére

    Nem, csak van annyi eszem, hogy nem vásárolok olyan kütyüket amik anyagilag megterhelők. Ha valaki azért vásárol 180 ezer forintos telefont mert a 200 ezresre már nincs pénze, az nem a valós anyagi lehetőségeihez választott telefont. Ez nem marketing, hanem hétköznapi gazdaságtan.

    Nem tudom ki a nagyobb hülye, aki 200 ezeres telefont vásárol mert simán megteheti, vagy aki a pénztárcája utolsó fillérjét is elveri egy 180 ezresre.

    Meg ugye sehol sem mondtam, hogy kötelező vagy ajánlott megvenni a drágábbat (esetleg idézhetsz tőlem ilyet, ha tudsz) vagy ne spórolj ezen ha akarsz, hanem arra reagáltam, hogy egyesek ostoba sznobozzák azokat, akik megvesznek egy 8-10%-al drágább telefont mint az övék és kárognak azon, hogy milyen pofátlanul drágábbak. Tudod.. bagoly mondja.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz guriga1234 #233 üzenetére

    Értem, akkor most azt magyarázd meg, hogy mit akartál azon megcáfolni, hogy nem hülye, meg ostoba vagy sznob az aki 10%-al többet költ valamire mint a vitapartnere. Elvégre te is inkább gyűjtesz többet a jobban vágyott cuccra.

    Vagy csak a balhé kellett?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ^Boss #236 üzenetére

    Androidon is tudsz Wi-Fi-n keresztül zenéket, filmeket, egyéb multimédiás dolgokat felrakni a telefonra.

    Itt azért érezhető, hogy kölcsönösen nem vagytok tisztában a két konkurens rendszer képességeivel.

Új hozzászólás Aktív témák