Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kloss

    őstag

    válasz MasterDeeJay #3048 üzenetére

    Inkább off-ba írom.
    A BF4 megjelenésekor olvastam a motor ismertetőjét, abban az volt, hogy max 6 magot terhel. Tehát ennél több mag nem jelent teljesítmény növekedést.
    BF4 multiban elég nagy terhelés a cpu-nak. Kérdésedre válaszolva, a Q9550 3.8GHz-en lassabb volt, mint az FX8320 alap órajelen. Q9550 4 mag, nem Xeon, de nincs nagy különbség. Esetleg az egymagos teljesítmény lehet jobb a Xeonnál, de azt nem mértem.
    A videokártyám nem változott jó ideje, csak a gép alatta. Most a 12 szálas proci malmozik a BF4 alatt, mert nem használja ki.
    775-nél a memória sebesség ami lassabb vagy ami miatt lassabb, szerintem.

  • cynosure

    tag

    válasz MasterDeeJay #3048 üzenetére

    Ennek az az oka, hogy a dx(random verzio) egy library, API, stb, hivjuk barhogy, megadott utasitaskeszlettel, amit a 3D motor fejlesztoje hivogat, es nem kell vele foglalkozzno, hogy az utasitaskeszletet implementalo GPU ezt hogy osztja el. A fejlesztonek total transzparens. Ellenben a CPU tobb szalasitas nem az. Az egy iszonyatosan bonyolult eset, amikor a kulonbozo szalak egymast kell segitsek, es nem egymastol fuggetlenul dolgoznak valamin, mint egy webszerveren ahol akar az uj 18 magos (+HT) xeon procikat negyesevel rakhatod egymas melle, es mind a 144 szalat kepes maxon kihajtani. Ha rosszul irja meg a fejleszto a thread/process kezelest akkor lassabban futhat a kodja, mintha linearisan 1 szalra irja meg. A kulcs a szalak szinkronizalasa es az adatok esetleges atadasa, amit a GPU hardveresen old meg, leven specifikus processzor. CPU -nal viszont annyira generikus a feldolgozasi terulet, hogy ezt csak szoftveresen lehet megoldani.

    Mindettol fuggetlenul termeszetesen nem lehetetlen, de amikor _uzleti_ dontes szuletik egy jatekfejleszto cegnel, hogy 2 ev alatt dobjuk ki aztan addig lesz eleg eros gep ami 1 szalon elviszi vs. fejlesszuk 3 evig, es elfut a tegnapi gepeken is, valahol ertheto es logikus. A mi 775 -unket le fogjak...

Új hozzászólás Aktív témák