Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balrog

    tag

    válasz ETOM #12845 üzenetére

    A 3.6-hoz szerintem elég lesz az a hűtő, ha 1,3V alatt maradsz. :K

    1. kép:
    A CPU Performance Settings-nél érdemes a tesztelés idejére kikapcsolni az alábbiakat:
    C1E Support, Vanderpool Technology (virtualizáció), Intel SpeedStep

    Véglegesen kikapcsolható:
    CPU TM Function

    2. kép:
    CPU, FSB, RAM beállítások rendben. Itt mindent jól beállítottál.

    3. kép:
    A Feszültségeket én nem szoktam Auton hagyni. Jól ha kézzel beállítod, és akkor tudod, hogy ténylegesen mennyit kap, nem pedig az alaplap tekergeti őket össze vissza.

    CPU Voltage: 1.4V-ig ellehet menni, de ott már fűt a proci mint a kazán. Ameddig nem lesz, egy komoly hűtésed addig szerintem ne nagyon menj 1.3V fölé.

    CPU PLL Voltage: 1.5V a gyári érték. Általában ennyin szoktuk hagyni, de segíthet stabilizálni a tuningot. 1.6V a plafon, de 1.56V fölé nem szoktunk menni, mert általában nincs már haszna.

    FSB Termination Voltage: Ennek a növelése magas FSB-nél (érds kb. 430 felett) segíthet stabilizálni a tuningot, vagy segíthet csökkenteni a CPU voltage értékét. Tehát ha magasabb FSB voltage értéket állítasz be, akkor lehet, hogy csökkentheted egy kicsit a CPU Voltage értékét úgy, hogy közben megmarad a stabilitás. Ha jól emlékszek, akkor P35-ös lapoknál 1.4V-ig ellehet menni, de arra vigyázz, hogy a túl magas érték instabilitást is okozhat. Ezt tapasztalatból írom. P35-höz valahol 1.3 és 1.36 között lesz a jó érték.

    DRAM Voltage: Egyértelmű. Első számú feszültség RAM tuning esetén. Átlagos borda nélküli ramokkal 2V-ig ellehet menni, tovább nem ajánlott. Bordás tuning ramokkal 2.2V-ig. Ha a ram-ra több feszültség van írva akkor értelemszerűen annyit kell beállítani. Vannak 2.3V-os modulok is.

    NB Voltage: Ez az északi híd feszültsége, amiben ott van a memóra vezérlő is. Tehát ha ezt a feszültséget növeled, akkor segíthet a magasabb memória órajel elérésében pláne, ha 4 memória modult használsz. Megint csak emlékeim szerint 1.4V a plafon, de annyira csak extrém memória tuningnál lehet szükség. Itt is valahol 1.3 és 1.36V között lehet az optimális érték.

    SB Voltage: A déli híd feszültsége. Érdemes kézzel beállítani az alap értékre. Ez azt hiszem nálad 1.2V lesz.

    Load Line Calibration: Tuningnál rengeteget segít. Érdemes bekapcsolni, cserébe jobban melegszik a processzor.

    Remélem ezzel segítettem egy kicsit. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

Új hozzászólás Aktív témák