Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Martin97

    aktív tag

    válasz jokeph #11903 üzenetére

    & snecy20: Utólag átgondolva egy hiú ábránd volt, de a rizsa nyomására úgy gondoltam, hogy egy jó hosszú életű bővíthető platform lesz, mint ahogy a 775-volt anno.

    Eszem ágában sincs a skylaket a harperrel leváltani. Ha ebben gondolkoznék, akkor a laposomba szerelnék egy nagy i7-es procit ami hasonló/jobb teljesítményt nyújtana a mostani sky i5-höz képest.

    Annyiról van szó, hogy szükségem lenne 2db erősebb gépre kétlaki életem folytán (Tata-Pécs). Amik el tudnák látni a számítógépes tervezéssel és modellezéssel kapcsolatos feladataimat. És amikkel néha játszani is tudok, ezt elég ha "csak" az egyik gép teljesíti. Ehhez az r7 260x gpu adott és a megfelelőnek mondható 775-ös alap is.

    A harper eddig htpc-ként üzemelt, de most szükségem volna rá, mert a laptopom egyszerűen kiöregedett. Ezért szeretném belőle kihozni a legtöbbet. Új számítógépet nem tudok venni a mostani árak és az anyagi helyzetem folytán. Régi 1366-os platformba nem szívesen invesztálnék nagyobb pénzösszeget tudván, hogy bármikor tönkremehet. :(

    Gondoltam olyan megoldásra is, hogy Pécsről hálózaton keresztül dolgozok/játszok a skylake géppel a laptopon keresztül, de erre eddig még nem találtam megfelelő megoldást. Vagy Az is szóba jöhet, hogy a 3 gép erőforrását hálózaton keresztül "egyesítem" és úgy használom őket, de erre sem találtam megoldást sajnos. :W

    Szóval ennek fényében szeretném a legoptimálisabb helyzetet elérni az adott eszközökből minimális költségvetéssel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák