Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz balika011 #336 üzenetére

    Nekem az első és utolsó 5,25-ös floppy meghajtóm a jó öreg Commodore 1541-es volt a C64-emhez, amit valamikor a 80-as évek végén könyörögtem ki apámtól (majdnem annyiba került, mint az alapgép két évvel korábban , szívta is rendesen a fogát, hogy minek ez, de meggyőztem, hogy a tanuláshoz kell :))

    Az első és utolsó 3,5-ös floppy meghajtóm meg 1996-os beszerzésű, amit már saját megspórolt pénzemből vettem, életem első PC-jéhez, de szinte sose használtam, alapból be se volt kötve az alaplapba, csak akkor dugtam be, ha néha napján valami rendkívüli dolog miatt szükség volt rá, de valamikor 98-ban végleg eltávolítottam :)

    CRT szűrőt sose használtam, ahogy írtam, 96 után teljesen értelmét vesztette, mert csak NI/LR-es monitorokat lehetett forgalmazni, de a drágább modellekben valójában már 93-tól alap volt. Bár én láttam még a 2000-es években is csókákat, akik az LCD monitorra húztak monitorszűrőt :D

    A ZIP nálunk sose volt menő, amire elérhető árba került volna, már jóval gazdaságosabb volt a CD-ROM, épp ezért gyorsan meg is halt (bár nem is élt igazán).

    Kazettát 1995-ben használhattam utoljára, a CD kihúzta úgy 2001-ig, aztán jött a DVD, valamikor 2006-ban vettem meg az utolsó DVD író-olvasó drive-ot, de csak XBOX-os játékok írásához használtam azt is, aztán amikor JTAG-oltam a konzolt 2008-2009 tájékán, már arra sem volt szükség, azóta nem látott optikai meghajtót sem a PC-m :)

Új hozzászólás Aktív témák