Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kchris78

    veterán

    válasz mjani1172 #56 üzenetére

    Ez jo pelda de egy telefonbol meg sok mindent nem tudsz levonni. Nekem iPhoneXem van, ebbol sok kovetkeztetest levonhatsz. de valoszinu altalanositas lenne a vege. Lakas megvan, autot eleve olcson vettem es nem cserelem le mert nincs baja, nem dizel nem turbos stb, amire kell szolgal, azert mert nem a legujabb minek csereljek? Sokan itt vannak es mondjak hogy huuuu iPhoneX satobbi, kozben evente annyit amortizalodik az autojuk (sot!) amibol akar 2 X-et is lehetne venni EVENTE. Szoval telefon az nem a legjobb pelda az ilyen kovetkeztetesre szerintem, persze van korrelacio azert. Neccesebb szerintem amikor lakotelepen az ott talalhato LAKASOK araval osszemerheto aru autok vannak. De persze ott is lehetnek: vendegek, illetve ceges juttataskent kapott auto.
    Ha az eletet valaki telefonon eli miert ne?? Egy X ara 380 ropi, 2 evre felosztva 24ezer Ft. Ez ma mar szerintem nem AKKORA kiadas - es a 2 ev vegen meg 100-150et azert valoszinu fog erni, az visszajon cserekor. Plusz azert nem art ha az ember megtalalja az egyensulyt takarekossag es kiadas mellett.. Lehet ha az embered jobban kielegitette volna az igenyeit (ha lett volna ra persze) lehet csak 2 lakasa lenne de az addig eltoltott idot jobb erzesben toltotte volna el. Persze mindenkinek megvannak az igenyei, en csodalkozok kollegamon aki meg mindig egy 60cms CRTs TVt hasznal pedig akkora a nappalija hogy egy jo nagy TV is kicsi lenne bele, es ma mar nem egy nagy kiadas egy 40-50"s TV akar 1 ev garis hasznaltan ami mar sokat nem amortizalodik tovabb... De lehet neki ez nem szempont, nincs ra igenye.

    [ Szerkesztve ]

  • kchris78

    veterán

    válasz pusszycat #90 üzenetére

    Hát azért olyan nagyon ne istenitsuk mar oket... Ha nekik TETSZIK valamelyik típus akkor azt veszik meg mert ők aztán TÉNYLEG megtehetik. Ha nem érdekli őket a telefon ugyanúgy nem veszi meg a legdrágábbat mint az akinek kevesebb pénze van és eleve meg se tehetné... Csak van egy szerintem azért szűk de feltűnő réteg akiknek ez státuszszimbólumként jön le (még mindig) és erőn felül megveszik ezeket a típusokat. Itt a MA-n szerintem sokunknak belefér de ha nem lenne hobbink a telefónia nem vennénk meg. Aki igazán gazdag annak minden termékkategóriában belefér hogy ezen az árszinten költsön (kaja, bútorok, egyéb elektronikai cikkek, utazás) és nem csak abban ami a hobbija.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák