Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kushwavez

    senior tag

    válasz hcl #18 üzenetére

    Én azért szeretem a Wine-t használni kisebb régi játékokra és más egyszerű alkalmazásokra mert ha épp szünetet tartok egy hosszabb kódolás, vagy valami más munka után és szeretnék játszani 10-20 percet akkor nyílván jobb megoldás egy Bootcamp, vagy a VM (teljesítmény szempontjából), de egyszerűen nekem nincs kedvem rebootolni a gépet vagy várni a VM felállására csak negyed óra kikapcsolódásra (a Parallels, VB, Vmware nálam még ráadásul elég rossz teljesítményt produkált). Meg így könnyedén tudok mellette multitaskingolni, nem zabálja fel a rendszerem felét + igazából 1 kattintásra meg van, ha kicsit "expertebb" vagy és tudsz írni hozzá egy script-et, hogy automatikusan induljanak a dolgok (ne kelljen a Wineskin-en belül még szórakozni).

    Jómagam annyira nem félek a vírusoktól, XP óta nem is használok semmilyen vírusirtót mert teljesen feleslegesnek találom. Figyelni kell mit töltesz le & indítasz el és nem lesz probléma (mind Wine-on mind Windows-on). Windows 10 óta a Defender is elég jól megoldja a dolgokat, Mac-en meg az életbe nem volt még ezekkel problémám.
    Legtöbbször manapság az AD-kből van a probléma, elég sok oldal teli van okádva popup, Click ad és fake download ad-kkal amik elkezdik szedni a sok hülyeséget a gépre (haverom zsírúj gépéről próbáltam leszedni a csomó szemetet amik a hirdetésekkel jöttek le, vagy az alkalmazáson belül "Accept"-re ment a hirdetésen mert nem ért hozzá, hiába volt rajta Norton semmit nem ért, belenyúlt a rendszerfájlokba, telepíthettem újra), ezeket kell elkerülni, erre tökéletes valamilyen adblock amit ki tudsz kapcsolni az általad megbízhatónak talált oldalakon (mint pl. ez), és a többin automatikusan blokkolja az összes ad-t addig amíg te le nem állítod.

    Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Új hozzászólás Aktív témák