Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz hardzsi2 #2 üzenetére

    Ez 15+ éves probléma. Bár én nem kutató vagyok, de én is többször belefutok autocorrect hibába. Találkoztam már olyannal is amikor a ' használata sem segített, mert szöveget alakított át mindenképpen.
    Rendszeresen belefutok abba, hogy egy kódot mindig átalakít normál alakú számmá. Pl: 2E22 ebből lesz 2E+22 azaz 2*10^22.
    A kedvencem, amikor képlet ad egy kódot, aztán mikor értékként beillesztem, akkor alakítja át. Így meg esélytelen ' jelet használni.

    (Mint magánszemély, már jeleztem az MS-nek. De nem válaszoltak.)

    [ Szerkesztve ]

  • strogov

    senior tag

    válasz hardzsi2 #2 üzenetére

    Ez a probléma már régen eljutott az MS-hez, és leszarják. A #1-ben láthatod a hivatalos megoldást a problémára. Így a táblázat megjelenítésében jó lesz, de az értékben ott van az aposztrof. Számoknál képleteknél nagyobb gond, mert ott ezek után már nem tudsz műveletet végezni a cellákkal.

    Egyébként mIndenki szív vele. Ki jobban, ki kevésbé. Nekem volt, hogy user neveket baszott el, máskor rendszámokat. A probléma, hogy pl. rendszámot nem nevezhetem át. Ha kézzel töltögeted a táblázatot akkor odafigyelhetsz erre, de én pl. csak generált report-nál találkozok excel-lel. Itt kiköpi a report-ot, megnyitod, majd látod, hogy értelmetlen szar.

    Ráadásul nyelv függő. Magyarban a magyar hónap nevekkel csinálja, spanyolban a spanyollal. Tehát simán lehet, hogy egy fejlesztő gondolt az angol elbaszásra és remekjól "javítja", de a hottentotta kutatónál a saját nyelvén a kriksz-kraksz egy hónap rövidítése és ez megkeveri a táblázat egy-két sorát amit észre sem vesz, mert egyébként 50k sor, és csak aggregált oldalakat néz, majd továbbküldi elbaszva.

  • somogyib

    őstag

    válasz hardzsi2 #57 üzenetére

    "ám ettől még nem lenne akkora fejlesztés berakni az autokorrekció kikapcsolhatóságát"

    Ezzel egyetértek. De végül is csak találgatunk, és a cikk alapján nem ismerjük a probléma gyökerét. Ha tényleg az van, hogy egy "szűz" excel táblába írogatnak adatokat és az nem tetszik nekik hogy az excel átkonvertál, akkor végeredményben ez user error. Legalábbis abban az értelemben, hogy egy biológus csapatnak talán tudnia kellene kezelnie az excelt minimum ecdl szinten (CTRL+A -> CTRL+1 -> szöveg/text -> OK).

    Az már más kérdés, hogy ha külső alkalmazásból excelbe exportált adatokról van szó, mert ilyenkor az autokorrekció tényleg problémát okoz.
    Az ilyen problémák is megoldhatóak adatkapcsolat-fájllal/vba kóddal - csak hát ez már nem átlaguser problémamegoldás. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák