Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz Ghoosty #8 üzenetére

    Szerintem benne van ebben a cikkben is: Mert azt csak magadnak állítod be. Másik excel átformázza és elmenti. Sok esetben a csoportmunkából ered a probléma. Ameddig otthon reszelgetsz addig nem szokott gond lenni. Ha már mással kellene reszelni, akkor jönnek a galibák.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Ghoosty #76 üzenetére

    alapvetően annyiban igaza van a pebkac pártiaknak, hogy elvileg az excel használat is úgy kellene működjön, hogy te kitalálod hogy milyen adatot, milyen táblát fogsz megalkotni, használni. ahhoz szépen megtervezed a struktúrát, mi a fejléc, mi a sorfej (ha kereszttábla) milyen oszlopok (adattípusok) vannak, azokhoz formátumot rendelsz, egyéb jellemzőket összeszedsz (kell-e pivot, kell-e részösszeg, kell-e szűrés) majd felépíted és ezek után feltöltöd a táblát adattal.

    általában mindenki az utolsó lépéssel kezd, aztán azt reszeli. ami objektíven nézve hiba. a program alkotók által ideálisnak tartott megközelítés szerint.

    az egy másik kérdés, hogy a munka jellege és a feladat követelményei ezt mennyire teszik lehetővé így betartani vagy mennyire általános, hogy most azonnal kell valami a főnökségnek, gyorsan queryt összedobni, databázból adatokat leszedni, excel export, gyorsgyors kapcsol másik rendszer másik táblájával, keresőfüggvény, pivotot rá, pivot diagram szeletelő mehet a prezi. mert ott nem specifikálsz táblát, dolgozol azzal ami van.

  • exedoc

    senior tag

    válasz Ghoosty #89 üzenetére

    Igen ismerős, elég sokszor jönnek hozzám is mindenféle bonyolult dolgokkal, ..." órákig kinlódtunk, de nem tudtuk hogy kéne...", Kb. 2 perces dolgok szoktak lenni, és a vége általában, az hogy "hű eez hogyaaan vooolt nem is láttaaam".. Ugye nálam elég sok a gyorsbillentyű, úgyhogy csak azt látják, hogy nyomkodok, csinálom, a vége meg egy Ctrl + S, és kész. Tisztában vagyok vele, hogy ezek a dolgok csak nekem egyszerűek, kezdőknél vagy elakad a dolog, vagy több órás küzdelem a vége. Múltkor mesélte egyik kolléga, hogy mit kínlódott, de 3 óra alatt összehozta, és azért büszke magára. Aztán levezettem neki, hogy kellett volna, és nálam ez olyan erős 20 perces művelet lett volna ha közbe iszok egy kávét. Aztán láttam, a csalódást az arcán, és gyorsan megnyugtattam, hogy ő sokkal ügyesebb mint én egészen másba, amihez meg én nem értek. :)

Új hozzászólás Aktív témák