Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz carl18 #160 üzenetére

    Az hogy 12 szálat képes használni, az nem jelenti azt, hogy tényleg szüksége is van rá, ez ugyanaz, mint amikor a vga memóriát mennyiségtől függően foglalja le, teljesen mesterséges az egész.
    Nyilván van játék, ahol 8 szálon is mutatkozik terhelés, de ha lekorlátozzák mondjuk 6 szálra, akkor sincs semmi fps esés, szal gyakorlatilag semmi pluszt nem jelent, csak jól mutat a diákon.
    Rengeteg folyamatot meg nem is lehet párhuzamosítani, nem lehet mindenre ráhúzni, hogy majd terjednek a sokmagos procik és jönnek a progik is. Ott van az Apu dolog, abban nagyobb teljesitmény rejlene, elég elterjedtek is, már generációk óta megoldott a memóriakoherencia is, mégsem igazán van előrelépés, mert egyszerűen túl bonyolult a programozása.

    Cserélni amúgy szerintem a 12 magosra éri meg igazán, mivel 5-6 mag a max, amire az átlagfelhasználónak valóban szüksége lehet, odáig már valóban elmerészkedik néhány játék. Viszont a sima 6-8 magosnál ketté vannak osztva a magok a két CCX miatt és egy 6 magra skálázódó cuccnál mindenképpen igénybe kell venni a lassú Infinity Fabricot, ami visszafogja a teljesítményt. Mondjuk az lenne jó, ha a 8 magos cucc monolitikus lenne, egyetlen hibátlan CCX-el megoldva, bár szerintem erre kevés az esély, tuti a hibás procikat kapjuk majd 2*4-es felállásban. Bár szerintem az is jó lenne ha 2*5-ös felállásban lenne egy 10 magos, fura, hogy nincs ilyen.

    Teljesitményben a 9900k szint kb. a 3700x-tól kezdődhet, ott van legalább 6 mag egyben, plusz magasabb órajel, az meg 300 dolcsi körül mozog. Egyébként nem meglepetés, a Radeon VII-el már megmutatta az AMD, hogy a teljesítménykonkurrens árszintjére lövi be a cuccait, ami teljesen érthető is, nem jótékonysági szervezet a cég.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák