Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    válasz Ryoo #17 üzenetére

    AKkor utoljára, mert látom vannak itt gyk-sok. 2GB-os telók idejáben ha megjelenik egy 8GB-os teló mit mondtál volna? Hogy minek (hisz most is ezt mantrázod). Közben meg vígan közel 6GB memóriát használ a mostani 11-es androidom. Hogy mire? Ám legyen, mert bár itt lődörögsz, de mégse konyítasz az informatikához, legfőképp az oprendszerekhez: legfőképp a rendszer lefoglal magának egy szeletet, ami idővel folyamatosan nő (micsoda meglepetés), programok cachelése, swap, egyéb buffer. Ha a kedves gyártó nem úgy módostja a rendszert, hogy már 3,5GB-nál elkezd mindent kilőni a memóriából (ugye kedves Xiaomi?), hanem kihasználja a teljes lehetőséget, akkor bizony előjönnek olyan ínyencségek, hogy akár a teljes Real Racing 3-as game-t is be lehet cachelni, ami már több mint 2GB, de az is lehet hogy már 3-4GB-nél tart, mert én arra a programra már évekóta nem néztem rá. Aztán itt vannak a 4k-s, sőt most már 8k-s viedeók szerkesztése, vágása. És itt bizony kicseszett sok memóriát fel lehet zabáltatni a rendszerrel. És akkor még nem beszéltem arról, hogy van olyan, aki pl webszervert, sambaszervert futtat a mobilján időközönként. Persze ezeket nem kellett volna leírnom, ha tovább látnál a Facebook és selfie használatnál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák