Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz Tapsi #313 üzenetére

    0) sose mondam, hogy aki nem tud otthon tölteni az elektromos autót vegyen jelenleg. Sőt annak azt mondom ne is vegyen ... :) Viszont nálunk mindenhol 3 fázis van (nálunk, szülői házak mindkét oldalon, sőt szerintem minden rokonnál (nálunk tuti, de feleségemnél is), hogy miért mert vagy mezőgazdaságból élnek (értsd kell a három fázis például darálónak) vagy autó szerelő, fűtés szerelő stb akik pedig miért ne lenne 3 fázissal áltak hozzá. Tipikus probléma, hogy 4P csatlakozók vannak még fent, s nem 5P ami kellene (de ez kb 5000 Ft / ház és meg van oldva :) ) Jelenleg még van diesel autónk, de 3,5 év múlva megy mind a két autó a háztól (e208 és 308 gt line) és egy 80+ kWh akkus autónk lesz - ami már tudni fogja a V2G-t ...

    1) szerencsére a benzint nem zabálja a kocsi dugóban... a motor tér nem forrósodik fel mert nincs elég menetszél, így az akku nem sül meg... ja de (mi pont így jártunk splitnél a kikötőben 40 fok klíma ment és egyszer csak megállt az autó és nem lehetett beindítani (diesel) lehetett menni akkuért :)

    2) ha több elektromos autó lesz akkor lesz több töltő.

    Legutoljára mikor horvátban voltam akkor 30 perc alatt nem tudtunk tankolni / pisi / kaja dolgokat megoldani... nekünk párommal kb 250km-enként kell megállnunk.. elektromossal ez több lenne 150-170km... de ez így 1 plusz megállást jelentene évi 2x 30 perc közben meg megjárom a horvát tengerpartot jelenleg 0 Ft üzemanyag költséggel (ionity éppen ingyenes + elen horvátoknál ingyenes ;)) amúgy meg ha nem lenne és nem akarnék 30-60 perccel lassabban leérni a tengerpartra akkor az éves üzemanyag megtakarításom negyedéből bérelnék egy autót erre az 1 hétre

    3). régen havi 2x tankoltam (52 vagy 55 literes a tank) és ott hagytam kb 2x20e Ftot a tankolás 3-5 perc volt többnyire néha 10 perc ha előttem valaki szarakodott valamivel : :) de ez lényegtelen... most félévente 1x tankolok a dieselbe... így havi 10 percet spórolok ami évi 120 perc máris megvan a horvát lassabb lejutásra a 2x maximum 60 percem :)

Új hozzászólás Aktív témák