Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shiloh

    csendes tag

    válasz brd #1770 üzenetére

    remek!!! :)

    Ez már máris jobban hangzik... nevezzetek optimistának de nem félek annyira a winyó haláltól... kopp kopp kopp :)

    2éve folyamat megy a gépem hűtés nélkül, szellőzés nélkül, winyó hdtune szerint 47fokos, de semmi baj nem volt eddig. Körülbelül 5éve foglalkozom gépekkel, azóta 2winyó ment tönkre, egy teljesen, egy pedig mai napig is működik olyan 30% bad sectorral :D.

    Amúgy éjjel nézelődtem kicsit, és lehet nem 4db 250gb os maxtor winyót veszek, hanem 2db 36gb raptort, és 1 320as maxtort. (nem a tárhely a fontos, a 4db 250est azért választottam, mert a maximális sebességet szeretném elérni és ennek volt a legjobb tárhely/ár aránya + serverben van 1terra hely szóval...) Szerintetek melyik jobb?
    2db 36gbos raptor raid0-ba + 320as adatároló, VAGY
    4db 250gbos maxtor dmax10 ?

    Esetleg akinek van 2db 36gbos raptorja raid0-ba tolhatna nekem sandra, hdtach, winrar benchmark eredményt... :D nagyon hálás lennék érte :)

    [Szerkesztve]

  • Freddy TNT

    őstag

    válasz brd #1770 üzenetére

    Hi !

    Egy kicsit kötekednék mert én nem így látom a dolgot.
    RAID vezérlőre igen is szükség van az adatmentéshez. A különböző vezérlők máshol tárolják a tömb információit. (lemezen vagy a RAID vezérlőn.) Így egy másik vezérlővel egyáltalán nem biztos, hogy látni fogod a ''régi'' tömbödet. Különböző típusoknál legalábbis elég nagy esély van erre. És ehhez nem elég tudni, hogy mekkora volt a blokkméret.

    Bővebb infó : Liksoft - nál itt a fórumon.

    A több Mb-s file elméletedet nem egészen értem :B

    Azt meg tudod magyarázni, hogy ha szétesik egy RAID tömb akkor hogy a bánatba mented le az adatokat ?
    Mert ilyenkor nem szokott beválni az, hogy újra beállítod a blokkméretet meg, hogy RAID 0.....legalábbis nekem nem jött be mert egy új és üres tömb látszott csak.

Új hozzászólás Aktív témák