Keresés

Hirdetés

  • Lunar Lander Beyond teszt

    gp Nagyon sok évtizeddel az eredeti Lunar Lander megjelenése óta ismét ezen a címen jelent meg Atari logóval egy játék. Vajon mennyit javult a játékdesign a hetvenes évek óta?

  • Mindent megtudtunk az új Nokia 3210-ről

    ma Részletes képek, specifikációk és euróban megadott ár is van a legendás modell újraélesztett verziójához.

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zotyipotyi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy Qnap TS-351-es NAS-om, és médialejátszással kapcsolatban lenne kérdésem, hátha valaki tud segíteni.

    Most Plex-et használok, aminek nagyon tetszik a felülete, meg a feature-ei (filmekhez, zenékhez letöltött metaadatok, borítók, különböző rendezések, stb.).
    Első sorban kliensnek a TV-t használom, ami egy Panasonic smart TV (filmnézés, zenehallgatás) és van rajta Plex kliens applikáció.

    Viszont ami a problémám, hogy olyan 6 Mbit feletti filmeknél gyakran és sokat bufferel. Telefonon is próbáltam (Kodi Plex addon-nal), illetve laptopon böngészőben is, ezeknél olyan 11-12 Mbit fölött jön elő a probléma.
    Laptoppal próbáltam kábelen, meg wifin is, a többin 5 GHz wifi kapcsolattal (telefonnál a speed test 200 MBit-et mutatott letöltési sebességre, szóval ez elvileg nem lehet probléma).

    A NAS-ban jelenleg 4 GB memória van (2 GB-vel vettem, de már bővítettem), illetve ugye a proci benne egy Intel Celeron J1800 (nem a legbikább, de legalább nem ARM-os).
    A transzkódolási beállításnál már átállítottam, hogy a leggyorsabbat használja (Plex Pass-om nincs, így hardveres transzkódolás sincs).
    Illetve még annyi, hogy Plex mellett nem sok program fut a NAS-on: kb. Transmission (bekorlátozott fel- és letöltési sebességgel), Photo Station, Multimedia Console, Midnight Commander.

    Van egyéb ötletetek, hogy hogy lehetne még a dolgon javítani (első sorban szoftveres megoldás, vagy ha minden szakad, akkor nem túl költséges hardveres - pl. még +4 GB RAM javítana-e bármin)?
    Illetve, ha Plex-szel a masina ennyit tud, akkor tudtok ajánlani valami (ingyenes) alternatívát, ami feature-ökben (borítók, tartalmak, több fajta rendezés) tudja azt, mint a Plex, de magasabb bitrátájú filmekkel se akad?

    Köszi!
    Zoli

  • Zotyipotyi

    csendes tag

    válasz Alex91 #6008 üzenetére

    Bocs, de nem értem.

    Médialejátszónál nem lenne ugyanez a bufferelési probléma? Mert az összes kliens készüléken (tv, telefon, laptop - itt böngészőn keresztül próbáltam) fennáll ez a bufferelés dolog, pedig elvileg a szükséges sávszélesség megvan.

    Miben lenne más, ha a kliens egy médialejátszó lenne? A többinél transzkódolnia kell a NAS-nak, médialejátszónál meg nem?

  • Zotyipotyi

    csendes tag

    válasz Alex91 #6014 üzenetére

    Kiderült, hogy a 13 Mbit-es film az vmi Hvec Hdr10-es cucc, valószínűleg ezért akarja mindenhol átkódolni.
    Telón meg röccenés nélkül megy a 24 Mbit-es 1080p60-as m2ts home video a Plexről.
    Szóval mégis csak muszáj leszek egy médialejátszóba beruházni...

Új hozzászólás Aktív témák