Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zharkanyi

    tag

    válasz lugosi #2005 üzenetére

    Mire gondolsz pontosan?

    Pontosítsuk akkor, mert én igyekeztem tényszerű lenni.

    Én ezt úgy értettem, hogy mondjuk egy futóversenyen (legyen akár 10, 21km, vagy maraton) egy egészséges ember nem fog összeesni és meghalni. Kiszáradhat, begörcsölhet, elájulhat a hőségtől... érheti baleset...
    Ha nagy baja lesz (maradandó, vagy halálos), akkor vagy nem volt egészséges (pl. meglévő keringési problémája volt), vagy valamivel befolyásolta a szervezetét (drog, dopping, fájdalomcsillapítók).

    Az ember maga is tud extrém hülyeséget csinálni, de ez nem a túl gyorsan, vagy túl sokáig fut típusú hülyeség. Ezekkel max. bedől az árokba és ott vagy magától heveri ki, vagy a mentősök kötnek be neki egy infúziót. (ha egyedül volt a sivatag közepén és ott hal meg az árokban az más típusú hülyeség)
    Ezek nagyon durva extremitások szerintem. Szóval ha úgy tetszik pontosítom magam: Aki józan ésszel felméri a dolgokat és egészséges annak nem lesz baja.

    Extrém esetre példa: Volt pár éve valaki aki az ásványi anyagok hiányába halt bele egy futóverseny után. Nem ivott verseny előtt/alatt csak vizet, abból viszont vagy 10 litert és ez vezetett a halálához. Felhigult a vére vagy mi, de tuti nem jól fogalmazok.

Új hozzászólás Aktív témák