Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Gebriel #35006 üzenetére

    Ahogy láthattad az érveket, a fogyasztás csak egy volt a sok közül, amit említettem a PS3-mal szemben, sokkal nagyobb gondok is vannak vele ezen felül, mint média-/BD-lejátszóval, amivel szinte mind tisztában vagyunk.

    De nem értem, hogy egyébként miért ne számítana, hogy mi mennyit fogyaszt. Ilyen szinten már nagyon is sokat számít! Nem attól lesz high-tech valami, hogy sokat fogyaszt, sőt, itt pont fordítva: ha a 10 W teljesítményű médialejátszó helyett mondjuk PC-t, a kb. megint 10 W teljesítményű BD-lejátszó helyett PS3-at használnék filmnézésre, jópár 10 eFt-ot buknék a dolgon évente, ami nekem igenis számít, pont ezen összegekből tudom megvenni ezen eszközöket, amelyek viszont jóval jobb minőséget produkálnak és esztétikailag is jobban mutatnak a TV alatt a nappaliban, mint egy PC. Ráadásul ugye a dedikált eszközök sokkal jobb minőségben és sokkal gyorsabban, egyszerűbben, könnyebben kezelhetően elvégzik ugyanazt, mint a többet fogyasztó univerzális eszköz. Itt rég nem olyan hülyeségekről van szó, amit egyes korlátolt zöldek szajkóznak, hogy húzd ki a telefontöltőt, vagy húzd ki az eszközt, mert standby-ban is fogyaszt. Na, annak tényleg nincs értelme. A dedikált eszközök használatának viszont nagyon is van, mert adott esetben havi 100 kWh különbség már bizony közel 5 eFt és ugye nem mindegy az sem, hogy milyen minőségű, illetve mennyire funkcionális eszközt használsz,

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák