Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz szpeti40 #979 üzenetére

    hmmm... ő Backup SERVER név megvezetett, azt gondoltam, h annak kell dedikált vas :B
    OMV nálam nem jött be, extras telepítése után annyi bánata volt, ehhh... variálták a docker részt is, szal. átmentem Casa OS-re, eddig bódottá van.
    Kipróbálom majd ezt a Timeshift-et, portugálul nem tudok, de érthető azért, ami a videóban van. És B terv a PBS, de egyelőre ehh...

    Még valami az utóKÓRnak: usb cuccokkal lehet megborítani a PVE-t, most sikerült 2. alkalommal. Fstab csatolt usb, backup-nak konfigolva a datacenterben. Datacenterben kikapcs, eltávolítottam. Visszarakáskor ismét wipe és GPT init kellett. Viszont datacenterben engedélyeztem... és a web UI rommá fagyott, F5-re kuka, nem kapcsolódik.

    SSH, majd kis guglizással a parancsok:
    pvesm status ez a storage status
    pvesm remove <STORAGE_ID> ez eltávolítja a datacenterből, nálam a Backup volt ugye az ID, de kinek mi.
    Ezután a Web UI is helyreállt, még restart sem kellett.
    Szal. ilyenkor mindent törölni és mindent hozzáadni a járható út, ne kapkodjatok. :DDD
    És legfőképpen:

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák