Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Nem mai darab, de az Electrolux PF91-ről van tapasztalat? A 36V-os rendszer csábító, illetve jó tapasztalataim vannak a márkával. Az óriási Xiaomi paletta borzalmasan kiábrándító. Mármint az, hogy fogalmam sincs melyiktől mit lehet elvárni, miért van külön tipusnév, illetve sok helyen olvasom a gyenge akkuidőt, ami egyértelműen kritikus ebben a szegmensben.

    Vegyes kemény és szőnyeges padló és autótakarítás lenne a cél, szőnyegből inkább rövid/közepes szálú, illetve van macska is. Fontos lenne a minőség, megbízhatóság. Nem kell extrém akkuidő, de azért nem adok ki egy rakás pénzt, hogy low fokozaton tologassam, csak mert erősebben pár perc alatt kipurcan, nem beszélve arról hogy ez csak romlik idővel.

    Amúgy jöhet bármilyen márka, Xiaomi is. Ja és mosható HEPA kell és lehetőleg szénkefe mentes motor.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Van olyan álló akkus nem Dyson porszívó, ami forgókefe nélkül is elég erös, ami pl. autó takarításnál fontos, ahol kisebb sima fejeket használunk? Eddig nem használtam, se álló, se akkus porszívót, de praktikusnak tartom mint koncepciót csak félek hogy túl gyenge a szivóereje.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz pjen #575 üzenetére

    Végül maradtam egy hagyományos vezetékes porszívónál. (Philips FC9745) Ennél legalább tudom, hogy mit kapok, ha elköltök rá egy komoly összeget. Az akkus álló porszívóknál, a teszteknél, visszajelzéseknél szinte mindig visszaköszönt a vegyes értékelés. Kicsit olyan mint a soundbar. Nagyon komoly a felára de mégis sokan úgy értékelik, tesztelik, mintha nem a hagyományos 2.0, 2.1, stb. megoldásokhoz kellene mérni, aztán sokan csalódnak egy-egy magasra értékelt soundbar megvásárlásakor.

    Tudom az akkus állóporszívó trendi és sok esetben hasznos, ahogy a robotporszívók is, csak nagyon nehéz objektíven tesztelni az elődmegoldásokhoz képest. Gyakran komolyan kompromisszumos még horribilis árcédulák mellett is, miközben bőven van tagadhatatlan előnye is. Második porszívónak egyértelműen tökéletes, napi gyors takarításra, de első és egyetlen porszívónak nagyon kevés jó közülük és még komoly netes kutatás után sem biztos hogy elégedettek leszünk. Talán majd veszek én is egy olcsót a Lidl/Aldi kínálatból erre a célra, meg autós takarításra.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Yushchenko #594 üzenetére

    A Xiaomi esetén most kezd visszaütni az üzletpolitikájuk, vagyis hogy nem igazán tudják vagy akarják kontrollálni a mögöttük álló partnercégek termékeinek minőségét. Porszívóknál kifejezetten totális káosz uralkodik az albrandek tekintetében.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Locutus #598 üzenetére

    84k volt annyi különböző fejjel hogy már szinte logikátlan, ráadásul rendes kezelési utasítás helyett csak egy piktogrammos ikeás képregényt kaptam nulla szöveggel, így csak sejtem hogy melyik mire való. Az mondjuk biztos hogy ilyen brutális szívóerejű porszívóm még nem volt, pedig a korábbi electroluxnál is kb. erre gondoltam. Látni lehet hogy hasonlóak a gyenge pontok, mire kell vigyázni. Kár hogy a passzív kefés turbófejeket gyakran szándékosan nem csapágyazzák, így nem tartanak sokáig. Remélem ezen tovább tart mint az elődjénél.

    A Dyson ársávja már magasan a fájdalomküszöböm felett van nálam, így az nem is volt a képben. Ennek az árát is sokallom.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Budget árkategóriában, top max 50k HuF-ig mi az ajánlás akkus porszívó esetén? Nem komplett ház porszívózásra kellene, csak pl. lépcső, konyhában, íróasztal alatt gyors asztal alatti morzsa felszívására és autó taraítására. Nagyrészt inkább keménypadóra, a kocsi kivételével. A Lidl, Aldi modellekből van ajánlott vagy kerülendő?

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák