Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beniii06

    őstag

    Sziasztok!

    A próba topikban láttam meg az összefoglalót és elolvasása, illetve 1-2 oldal visszaolvasása után felmerült pár kérdés a témával kapcsolatban:
    -A vizsgák olyanok, hogy egyszer megszerzi valaki és életre szólóak vagy X időnként újra kell tenni?
    -A vizsga feleletválasztós, kifejtős kérdéseket tartalmaz? Van olyan rész, ahol rajzot kell értelmezni esetleg rádiót tervezni, számításokat a műszaki résznél?
    -Digitális adás esetén(digitális rádióval) van értelme "hallgatózni" vagy azok mind kódolva vannak és csak analóg rádióval, analóg frekvenciát érdemes?
    -Jól gondolom, hogy a boltokban kapható, 0.5W, fix antennás adó-vevőket(PMR 1-8), harmadik fél is lehallgathatja? Ilyet használva mennyire elvárás a szakmai előírások/nyelv betartása?
    - Egy-két rádió esetén láttam olyat, hogy tud 220-260Mhz-es sávot is(ha jól emlékszem). Itthon mire használják ezeket a frekvenciákat? Van értelme az ilyen tri-band rádiónak itthon vagy felesleges? Az összefoglalóban nem találtam erről infót.

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

Új hozzászólás Aktív témák