Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moseras

    tag

    válasz joci9 #5665 üzenetére

    Üdv!

    2-es Codesys-t ismerem WAGO-val, és egy kicsit a 3-as eCockpit-et.
    A hajtásokat nem ismerem, ilyennel soha nem foglalkoztam.
    De azért kérdezz.

    Imi.

  • moseras

    tag

    válasz joci9 #5665 üzenetére

    Üdv!

    Bocs, lejárt a 15 perc...

    2-es Codesys-t ismerem WAGO-val, és egy kicsit a 3-as eCockpit-et.
    A hajtásokat nem ismerem, ilyennel soha nem foglalkoztam.

    > Több eszközt jól lehet kezelni?

    A 2-es Codesys-ben nincs beépített "több eszközt egyszerre látom" stílusú központi program kezelés. Minden eltérő programot futtató PLC-re külön projekt file, mindegyiket külön kell megnyitni a Codesys-ben, és külön kell feltölteni.
    Ha 2 vagy több PLC közötti kommunikácót is akarsz, akkor arra több lehetőség is van. Ha mindkettő Ethernet-es, akkor bizonyos mennyiségű változóig a Network Variables (NVAR) módszer működik (ez UDP-n megy). Ha nem Ethernet, akkor az ami éppen van, de ott már neked kell programozni. A 2-es Codesys-ben olyan, hogy egérrel összekötsz 2 PLC-t, és mondjuk egy táblázatban megadod, hogy melyik változó hol van, és ezt oldja meg magától a fejlesztő környezet, itt ilyen nincs. Az eCockpit-ben van ilyen, de ehhez egyenlőre nincs teszt PLC-m, nem tudtam kipróbálni.

    > Programot lehet klónozni egyszerűen?

    Ezt nem nagyon értem, megnyitod a projekt file-t, és feltöltöd X db PLC-re, az nem jó ?
    Fel lehet tölteni USB-s vagy RS232-s programozó kábellel, illetve az Ethernet-es verziókra TCP/IP-n keresztül.
    Az új PFC200-as sorozatoknál SD kártyán is lehet hordozni a programot, arról is be tudja olvasni, de ezt a WEB-es management felületén be kell állítani először. Ha marad a PLC-n elegendő hely, akkor a forrást is fel lehet tölteni rá. Régebbi PLC-ken (pl. 841) 1.5 MB flash van, az újabbakon (pl. 881) azt hiszem, hogy 3 MB. A PFC200-as sorozatban talán 16 MB, de abba lehet SD-t is tenni. Fontos: ha feltöltesz rá egy programot, akkor az nem fog automatikusan a flash-be is kiíródni, ehhez a "Create boot project"-et is meg kell hívni, különben újraindítás (vagy áramszünet) után a program elveszik.

    > Hálózatkezelés?

    Szóval a hajtásokat nem ismerem, de ha busz kell hozzájuk, a WAGO elég sokféle fejet árul. Kétféle megoldás van: vagy eleve olyan fejet kell venni, ami ismeri az adott protokollt, vagy ha van ilyen protokollt ismerő modul, akkor kiegészítő kártyát lehet venni, és azt olyan fej mellé is fel lehet tenni, ami önmagában az adott protokollt nem ismeri.

    Imi

Új hozzászólás Aktív témák