Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bazs87

    tag

    válasz And #6199 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a válaszod!
    Az ethernetes arduino téma elvileg megoldható, másik gyártó másik hardverét másik libbel használva. Viszont mielőtt át kell gyúrnom az egész kódot megnézem az alternatívákat.
    A raspi tud ezzel a codesys okosítással modbust is.
    Ami előnye lenne, hogy nem drága és kis túlzással kb 1 óra programozással meg lehetne oldani a "hatalmas" problémát. A gond, hogy vagy modbusos hőmérő kellene, vagy valamilyen speciális megoldás, amihez nem kell analóg bemenet vagy plusz buszmodul kártyákkal.
    A soros port/i2c-nél pedig a kábelezhető távolság ami gondot okoz.
    1wire lehetne még esetleg jó, de nem tudom mennyi zavart szedne össze, ezért kizártam a próbálkozásból.

    ti hogyan mennétek neki a problémának?

    a plcs téma vonz a felfedezés öröméért, eleganciájáért, meg a raspi korlátainak megismerése miatt.
    A C-ben még mindig jobban otthon vagyok és mindenre van minta a neten, viszont mire minden összeáll 1000 soros kód felett vagyok összességében, amiben azért van hibalehetőség.
    A kérdés a befeketetett pénz és órák előtt, hogy vajon a hőmérés megoldható-e költséghatékonyan.

    vagy az öszvér megoldások, némi elektronikus hack:
    [link]

    vagy "modbus modul" arduinobol:
    [link]

    valaki van itt aki codesysben otthon van? (pl ilyent hogy raksz bele a hw konfigba?:O)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák