Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sambenez

    addikt

    válasz Agyrák666 #89185 üzenetére

    Bajban leszel ha kimúlik a plazma. Hiszen te nem veszel csak pana paneles tv-t.
    Szar érzés lesz pár év múlva a kognitív disszonancia.

  • KTTech

    veterán

    válasz Agyrák666 #89185 üzenetére

    Amikor megjelentek a plazmák, akkor ugyan ez a sztori volt...ennyi erővel az első generációnak se kellett volna megjelennie. 2008 előtt elég limitált volt a panel élettartama, gyorsan elvesztette a fényerejét. A neoPDP panelek előtt a képminőség sem volt az igazi, de még az 50-es szériával is voltak gondok ilyen téren (pl. az 50Hz bug). A 60-as széria sikerült úgy, ahogy nagyjából kellett volna, ez kapásból 4 generáció különbség... és előtte volt még jópár.
    Mellesleg a Pioneer-ok 2 évvel a 60-as széria előtt érték el a csúcsukat - aztán felvásárolta kilóra őket a Panasonic -, tehát ennyivel öregebbek, amiket még ajánlanak (és black reset nélkül elég csúfos lenne a képük, de helyretehető - egyelőre), bár 60"-nál nagyobbak soha nem készültek.

    Alkatrészek még vannak: azokból a példányokból, amik már feladták a harcot, mert gyári új alkatrészek már nincsenek, a márkaszervizek már nem tudnak beszerezni hozzájuk semmit, lejárt a terméktámogatás.

    A gond csak az, hogy ha tetszik, ha nem, a plazma csak SDR tartalmakra megfelelő, azokból is az alacsony színmélységűekre, és sok sebből vérzik (hiába szeretem én is, de nem vagyok elvakult fanatikus).

    A temp IR-t nagyon szeretném elfelejteni - főleg a bekapcsolás utánit, akkor elég durván képes ott maradni a tartalom, még a saját bekapcsolási logo-ja is -, a line bleeding-el együtt, a banding se a kedvencem, de a foszforlag se tuti, az ABL elég agresszív (hogy ne szálljon el se a fogyasztás se a tápegység - bár ennek szokása még így is az YSUS és VSUS panelekkel együtt). A mozgóképfelbontása már nem egyedülálló, ebben már nincs előnye az idei OLED-ekhez képest.

    Ezek a hibák az LCD-khez képest nekem megfelelő kompromisszumok voltak, eddig. Most (idéntől) már van jobb... a tavalyi OLED panelek még nem ugrották meg a szintet, az idei 120Hz-esek, főleg a Pana BFI-vel már igen. De ennek is van ára, nem igazán jók játékra, és persze a 4K/120Hz bukta, valamint némi fényerővesztés is van HDR-ben emiatt, ami a HZ2000-nél fáj legkevésbé - és ez a legellenállóbb panel az IR-el szemben is. Ez a két hiányosság Nekem még vállalható kompromisszum lenne, a beépített smart funkciók nem érdekelnek, csak a képminőség. Abban pedig már jobbak, mint a csúcs plazmák valaha is voltak.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Agyrák666 #89185 üzenetére

    Nincs 10+ éves oled, mert csak 2013 óta lehet kapni ekkora méretekben, de mivel akkoriban horror volt az ára, kétlem, hogy túl sok példány "futkorászna" belőlük.
    A legrégebbiek nagyjából most múltak el 5 évesek...

    Az enyém most lesz 2 éves (65E8PLA) és 6000 üzemóra van benne. Teljesen homogén, beégésmentes. Pixelhiba sincs.

Új hozzászólás Aktív témák