Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Lajos1966 #79124 üzenetére

    Te másról beszélsz. Azzal tisztában vagyok, hogy a mai lemezek már digitálisan kerülnek rögzítésre - hozzáteszem, ennek semmi köze ahhoz, hogy milyen dinamikájú lesz a végtermék, ettől még pont lehetne is, nem itt romlik el a dolog, hanem a masterelésnél/keverésnél - erről szól a loudness war és pont azzal szokták indokolni, hogy ma a zenefogyasztók többsége hordozható eszközzel, fülessel, zajos környezetben hallgat zenét és ezért kell feltolni a kivezérlési szinteket, stb. Már igen sok éve tartó trendről van szó, sajnos, de azért mai napig lehet találni egy-egy gyöngyszemet, ami friss mivolta ellenére is referencia (pl. Muse lemezei, tavalyi Pink Floyd, stb.).

    Én a 20-30 évvel ezelötti albumokról beszéltem, illetve azok újrakiadásairól. Ezen felvételek még egyébként többnyire valóban analóg módon kerültek rögzítésre is. Az újrakiadások ezen esetben még jobbak is tudnak lenni, mint a kiadáskori vinyl-ek. Most például kiadták újra a Queen-lemezeket. Próbából megvettem a Miracle-t, ez 1989-es album és már a csomagoláson is rajta van, hogy eredeti szalagról készült, half-speed remaster, ergo még precízebb is, mint a korabeli. Nos, ez hallatszik is rajta, mert baromi részletező, de mégis igen erőteljes, testes hangzású vinyl, egyáltalán nem bántam meg a vásárlást, szépen lassan begyűjtöm majd mindet.

    Ja és pl. sok esetben ismerem a korabeli kiadványok hangzásvilágát is, mert gyerekként apám lemezeit hallgattam eleget és így van viszonyítási alapom, hogy tudjam, hogy nem agyonmasterelt anyagokról beszélünk az új kiadások esetében sem.

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák