Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovadika

    őstag

    válasz Fogash #41036 üzenetére

    Senki nem elfogult. Te nem bírod felfogni, hogy jobb tévéket gyárt a Panasonic és többnyire olcsóbban is adja őket, mint a Samsung.
    Amúgy fogalmam sincs honnan jött most a kirohanásod. Nem is volt erről szó. Gondolom b*ssza a csőröd, hogy nem a hiperszuperszmártbillentyűskamerásszemüveges F5500-at ajánlgatjuk, amit képileg szétaláz egy olcsóbban megvehető ST60. Vedd meg és legyél vele boldog.
    Nem értem miért OFF-ban trollkodsz, elvégre releváns a mondanivalód.
    Igen beugrottam, örülj!

    [ Szerkesztve ]

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Fogash #41036 üzenetére

    Félelmetesen tudatlan és tapasztalatlan vagy a témában, úgy osztod az észt a több éves tapasztalattal rendelkezőkkel szemben, hogy valójában még testközelből alig láttál plazmát, de azért mi vagyunk klinikai esetek. Nem kötelező a topicot olvasni és itt tanácsot kérni, mehetsz az "igazi szakértőkhöz" is, akik rádsózzák majd a 40"-os LED-LCD-t 400 eFt-ért, aztán boldog lehetsz az eleve felhős képével, a bevlágítással, a szürkeséggel és a pocsék mozgásmegekelnítéssel - hisz pont tegnap mondtad, hogy azzal is boldogok a felhasználók.
    A Samsung plazmái rég voltak ennyire rosszak ár/érték arányban, mint most és adott esetben hiába olcsóbbak, ha pici többletért a Panasonic jóval többet nyújt. Csakazért sem fog senki 220-230 eFt-ért51E550-et ajánlani, mikor 250 eFt-ért elérhető volt a szignifikánsan jobb 50ST50. Ez nem elfogultság, hanem racionális gondolkodás.
    Az, hogy egy szemüveg 20-25 eFt-ba kerül, az nem jeleti azt, hogy a Pana nem árul 10 eFt-os univerzálist is. Halkan jegyez meg, hogy a Samsung szemüvegei integethetnek a drága Panasonic-nak, nem vételenül kerül utóbbi annyiba, amennyibe. De biztos ezt is jobban tudod, mert bizonyára végigpróbáltad már mind, velünk ellentétben. :U

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Fogash #41036 üzenetére

    "Az meg kulon mokas javaslat, hogy "vegyek" meg ket 300ezres tevet, hogy az egyiket tuti visszakuldhessem. Nemá..."

    Ezt a mókás javaslatot meg pontosan azért tette neked janos, mert képtelen vagy elfogadni az evidenciát, hogy miszerint az egyik gyártó kategóriával jobb készüléket gyárt hasonló áron, mint a másik. Ennek ellensúlyozására kaptad ezt a javaslatot, hogy megbizonyodhasserről. Ha csak szimplán elfogadnád, amit itt jópáran mondanak neked, akkor egyből is veheted a jót. De ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz, mi úgyis elfogultak vagyunk. Azért javaslom, hogy olvasd a Panával kapcsolatban szintén nagyon elfogult hdtvtest.co.uk és az avforums.com (súgok: a legnívósabb tesztek írói) tesztjeit és szűrj le azokból is némi konzekvenciát, hogy tényleg mindenki elfogult és véletlenül sem arról van szó, hogy valami jó.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz Fogash #41036 üzenetére

    Én most voltam TV-t nézni ugye az MM szlovák "megfelelőjében" a nayban volt kirakva samu plazma és pana plazma Full HD és HDready is..... Saját szememmel láttam hogy a Samu HD readyje egyszerűen otromba panájé melett (nem csak az új a régi modell mellett is) a pixelek olyan rodnák és annyira láthatóak hogy az nem normális. Az FullHDjük pedig kb a 30as széria szintjén lehetett, az UT50 élőbbnek tünt nem mondom hogy jóval, mert nem voltak megfelelőek a körülmények, de szemmel látható volt a különbség akárhogy is veszem.

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • WhiteWalker

    nagyúr

    válasz Fogash #41036 üzenetére

    Én minden esetre köszönöm nekik hogy segítettek TV-t választani és anno az 50ST50 felé tereltek...Ugyanis az volt elképzelésem , hogy mindenképp plazmára cserélem az akkori elcédém...Sok nézegetés és olvasgatás után segítettek dönteni az 50E550 és ST50 között az utóbbi javára...Úgy voltam vele , ha kiadok nem kevés pénzt (200K körül szabtam meg a határt) legyen már egy f@sza TV-m...akkor volt az E550 olyan 220K körül...gondoltam + 30K-t hozzá tudok tenni,akkor egy kategóriával jobb TV-m lesz,mint a Samu...Azóta sem bántam meg,sőt mindig meglepődök , hogy "hű az anyját milyen szép képet ad" mikor filmet nézek....Sokan meglepődnek mikor meglátják a képi világát.
    A smart meg egy hülyeség,cirkuszba való,felejtsd el,semmire nem jó... ;)

    Poén az egészbe, 2-3 hete mutattam a TV-t és az 3D-s Avatárt a 65 éves nagybátyámnak, rávágta egyből milyen remek plazma készüléked van,miért nem vettem belőle nagyobbat... :D

    [ Szerkesztve ]

  • liszi70

    nagyúr

    válasz Fogash #41036 üzenetére

    Ez a mostani posztod hasonlít arra a stílusra és arcra, amikor először látogattál el hozzánk. Utána jó ideig moderáltad magad egy kicsit, de lám, csak előjön a valódi éned. Az indulaton túl, több konkrét butaság is van az írásodban, hadd ne elemezzem.

    [ Szerkesztve ]

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Fogash #41036 üzenetére

    Elég lett volna ha csak megköszönöd a segítséget. ;]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Fogash #41036 üzenetére

    Én a 2011-es megjelenésekor vettem egy Samsung 51D550-et, mert nem tetszett a Panasonic 50G20 képe (ami akkor kifutó 2010-es modellként szóba jött volna hasonló árban). A kontrasztja ugyan tagadhatatlanul jobb volt, de nem szerettem a Samsung-hoz képest erősebb foszforlagot és sokkal durvább ditherelést, illetve merevebb érzetű mozgáskezelést a (akkor frissítettek egy nagyot, mert a D-t megelőző C széria sem tetszett).

    LCD-ről váltva már a Samsung plazma is előrelépés volt kontrasztba is, összességében pedig imádtam egy darabig az erősségei (mozgókép élmény) okán, de utána elkezdett durván ugrálni a feketéje, így kb. 8 hónapos korában túl kellett adnom rajta (lassan már vagy ez, vagy repült volna a billentyűzet a kijelzőbe).

    Viszont épp azért vettem csak Panasonic 42G30-at, mert a Samsung után elégedetlen voltam Panasonic akkori mozgáskezelésével (pedig a 30-as széria kicsit jobb volt, mint a 20-as), így nem akartam sok pénzt rákölteni, a 42-es pedig nem csak a legkisebb (és így ebben a kategóriában legolcsóbb) volt, de épp durván le volt akciózva (adtak mellé egy Xbox360-at, amit másnap eladtam bontatlanul).

    Már akkor is, miután letettem egymás mellé a 42G30-at és az 51D550-et, utóbbira többé rám sem akartam nézni a világító feketéjével, egyéb hátrányok ide vagy oda. A Samsung-hoz képest némileg erősebb foszforlagot és a ditherelési hibákat sokkal könnyebb volt elviselni, mint az ugrándozó fekete fényerőt.

    Aztán jött a Panasonic 50-es szériája, amivel megint látványosan mélyebb lett a fekete, és Samsung szintű lett a mozgókép kezelés, miközben a Samsung kiadta szinte ugyan azt újra, átnevezve D-ről E szériára az egyes modelleket. (Na meg jó, persze, új Smart funkciók, mi egyéb, és talán nagyon halványan jobb lett a kontraszt, de inkább csak az 51" feletti képátlók közt)
    -> Innentől kezdve mégis mit ajánlottam volna 2012-ben?
    Már 2011-ben is kicsit a Panasonic felé dőlt a mérleg. Kevés szituáció volt az, amire a Samsung tűnt jobb megoldásnak. De azért még volt pár olyan helyzet, hogy E szériás Samsung plazmát ajánlottam (főleg nagy méretben, mert ott jobb a Samsung-ok kontrasztja, vagy ha egyszerűen nem volt pénz a drágább Panasonic-ra, ha jobb ha nem).

    És akkor itt vagyunk a 2013-as modellév legelején: A Samsung megint újracsomagolta a 2011-es modelleket (na jó, új Smart funkciókkal, és talán egy leheletnyileg jobb képminőséggel + méreg drága F8500-al), a Panasonic pedig ismét megduplázta a kontrasztarányt (ami az egyik legfontosabb képjellemző, illetve egyenesen A legfontosabb, ha már minden más képjellemző megüti a "jó" szintet, márpedig jelenleg megüti mindkét gyártónál) és a friss chipsettel szerelt modelleken (GT/VT+ZT) javult a szín (és egy lehelettel a mozgáskezelés) is.

    Mindeközben már az árpolitikája is kevésbé agresszív a Samsung-nak. Ahogy lemaradnak képminőségben, úgy nem csak fajlagosan (ár/érték) hanem abszolút skálán is mint ha kicsit drágulnának a készülékeik. (Amit próbálnak elrejteni a modellkódok átvariálgatásával, de át lehet látni a szitán).
    Idén egy valamire való Samsung plazma jött, ami képminőségben labdába rúghat még a Panasonic mellett, de az F8500 annyiba kerül, mint a Panasonic VT60, amivel nehezen veszi fel a versenyt (ez a készülék az ST50-et szorongatta volna meg rendesen, ha ST50 áron adják, nem a VT60-at fogja VT60 áron). Egyedül annak jöhet majd szóba, aki mindig nappal néz TV-t rendes sötétítés nélkül, mert a jó AR filter mellé retinaégető maximális fényerő társul. De ez megint egy szűk réteg, ritka hogy valaki ilyen célra keres itt, ebben a topican TV-t és ennyi pénzt hajlandó elkölteni (ez a kettő, így együtt nagyon-nagyon ritka -> ha van akár egy milla is TV-re, akkor van pénz redőnyre és/vagy függönyre is...).

    -> Na most akkor mégis mit ajánlgasson az ember?
    Azt, amivel rosszul jár az érdeklődő?
    Aki ide jön, az általában képminőségre vágyik, nem bugyuta Smart funkciókra.

    A saját mesém pedig nyitva hagytam...
    Nos, való igaz, 2012-ben én sem tudtam milyen 50"-os készülékre cseréljem a 42G30-am. De 100% volt, hogy nem E szériás Samsung-ra. Végül pedig egyéb anyagi döntések (pl. autóvásárlás) miatt pénz sem igazán volt rá, ezért marad 42G30. Majd 50GT60 lesz belőle, ha minden jól megy.

    -> Pedig nagy érdeklődéssel figyeltem, hogy mit csinál idén a Samsung. Reméltem, hogy így két év után kihoz megint valamit, ami összességében majdnem olyan jó, mint a Panasonic, de arányaiban olcsóbb, tehát ár/érték-ben kicsit jobb, és így optimális lenne számomra. De sajnos nem így történt (szívesen vettem volna olcsón jót, akár a Samsung-tól).

    Szóval nem hiszem, hogy engem, vagy itt legtöbbeket részrehajlással kéne vádolni. (Tény, néha-néha, mondjuk szökő negyedévente befut valaki, aki tényleg csak a márkáért keres kizárólag Panasonic-ot, de nem igazán vannak ilyenek aktívan jelen köztünk. Illetve nehéz is lenne ezt kiszűrni, hisz ők jelenleg vakon is beletrafálnak a helyes döntésbe.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák