Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KTTech

    veterán

    válasz Erneszto #28149 üzenetére

    Szemre dE>10 kb. a reális, de sokaknál inkább dE>15

    Mivel a BT.709 szerinti kalibráció ideálisan dE<1 lenne (azaz a szabványhoz képest szemmel már nem látható eltérés), így elég nagy az eltérés (dE>2 már látható)... Egy dobozból kivett készüléknél nem ritka a dE15-20 közti érték sem.

    Ha már beállítunk valamit, akkor csináljuk rendesen... ahhoz pedig műszer kell, tetszik vagy sem. Közelíteni lehet, de soha nem lesz pontos. Ráadásul nem egy nagy összegbe kerül megcsináltatni a bejáratás után (azaz kb. 500 óra után), ha nincs saját eszköz.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • hunspikey

    őstag

    válasz Erneszto #28149 üzenetére

    Bocsánat megint kikívánkozik belőlem a dolog - mint fotós engedd meg, hogy ide is vegyük már be az ízlés kérdését. Nekem pl jogom van olyan fehéregyensúllyal képet leadni, amilyet az alkotói pillanat a legjobbnak ítél amikor elkészítem. És valahogy így tekintek a TV-re is. Én mindig is szerettem a picit barátságosabb, melegebb színhőmérsékletű képeket, nekem a kotta fehérre kalibrált TV hűvös, kicsit steril. Nagyjából szerintem ott tartunk, mint hogy mennyi a helyes só tartalma egy ételnek vagy hogy mit nevezünk forró fürdő víznek és mennyire kell megsütni a rántottát, hogy jó legyen. Kinek van igaza?

    Ehhez képest én azt gondolom, hogy egy GT vagy egy VT van annyira jó gyárilag, hogy simán lehessen úgy hagyni és nézni, ahogy bekapcsolod. Pont azért mert a szemed alkalmazkodik egy pár kelvines eltéréshez, illetve még ahhoz is, hogy ha egy szín van lecsúszva, vagy kicsit túltolva a többihez képest.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák