Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Melafoto #10 üzenetére

    ''Összegezve olyan progi vagy megoldás jó lenne ami:
    -720x576 engedi a rögzítést
    -Lehet tömörítettlen AVI is
    -szinkronizálja a képet és a hangot
    -Jó a képminőség is (videohoz képest)''

    1.) ez eléggé hardverfüggő, a legtöbb mai tunerrel, vivo-s vga-val megy,
    2.) nem javasolt, akár 20MB/s-os is lehet a rögzítendő adatfolyam, helyette inkább valamilyen kistömörítésű, de gyors kodek kellene, pl. mjpeg,
    3.) ez is némileg hardver/driverfüggő, de az iuVCR-nél több opcióval is elősegíthető,
    4.) elsősorban a jelforrás, a hardver, és használt kodek befolyásolja, a rögzítőprogram kevésbé.
    ''Az IuVcr-is próbáltam, de nagyon gagyi a képminősége.Akkor már megpróbálom a videot antennán keresztül fölvenni, igaz itt is gagyi a kép.''
    Lásd: 4. pont, ha meg antennabemenetet használsz videóról, akkor ne csodálkozz, ha nem a legjobb a kép. Ha elérhető az alapsávi (kompozit v. s-video) jel, akkor lehetőleg azt használd!
    ''arra is gondoltam már, hogy a gép a kicsi..''
    Azért egy XP2400+ meg egy 7200-as HDD bőven elég sokmindenre.
    Javasolt beállítások az iuVCR esetén (Options fül):
    - Use standard MUX: kijelölni,
    - Master stream opció kijelölni, -> audio (így lehet, hogy a képsebesség nem pontosan 25fps lesz, de kevésbé hajlamos a kép/hang elcsúszásra)
    - Interleave: none
    - Short audio samples: kijelölni
    - Audio stream offset: vagy kijelölni és 0ms(Auto)-ra állítva, vagy nem engedélyezni.

  • And

    veterán

    válasz Flashcash #54 üzenetére

    ''Integrált a SATA vezérlőd vagy valamilyen nforce lapod van külső vezérlővel?
    Az utóbbi esetben nem nagyon fogsz tudni normálisan digitalizálni mert a vinyó+hangkártya+tv kártya mind a pci buszt terheli megszakításokkal.''

    Ezt első közelítésben cáfolnám: NF7-S (Sil3112A), Seagate SATA, MX300 hangkártya audio-in, Bt878 alapú tuner: kép-hang csúszás és framedrop nélkül digizett néha másfél-két órát is. Az oprendszer is a SATA-vinyón van másik partíción, és nem mpeg2-be ment az anyag, hanem sokszor akkora bitrátájú mjpeg-be, 10GB/h felett.

  • And

    veterán

    válasz Flashcash #60 üzenetére

    Ez igaz is, csak az #54-ből nem igazán egyértelmű. De épp azért szeretjük az mjpeg-et :D, mert elég gyors, teljes méretű felbontással és nagy bitrátával egy 2GHz körüli processzorral a proc. terheltség kb. 1/3 körül van. Ekkor már képe nem blokkosodik, nincsenek terhelésfüggő tömörítési hibák. Cserébe jóval méretesebb az mpeg2-nél, kell a nagy, gyors és defragmentált partíció, de még így sem fekteti meg a pci-busz környékét.

  • And

    veterán

    válasz Flashcash #68 üzenetére

    Igazság szerint egyáltalán nem végeztem rajtuk deinterlace-et, mert dvd-re szántam az anyagot (házi felvételek átírása volt a cél). A hw-es kitömörítő/dvd-player kártya meg saját deinterlace-et használ, vga-n is szép a képe. Amúgy sem magamnak csináltam, hanem asztali lejátszóval rendelkezőnek. A teljes méretű mjpeg-re még egy 900 MHz-es Athlonnal szoktam rá, mert azzal is tökéletesen működött.
    Megnéztem a két felvételt, a méretükhöz képest szerintem tűrhető a minőségük.

Új hozzászólás Aktív témák