Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Boom21

    tag

    Sziasztok!

    Tegnap hosszú idő elteltével (kb. 18 év) ismét rászántam magam hogy kipróbáljam az elektromos borotválkozást. Anno egy noname (azt hiszem orosz rezgőkéses) borotvával próbálkoztam és úgy kipattogtam tőle mint a veszedelem pedig akkor még közel se volt olyan erős az arcszőrzetem mint most. Fel is adtam pár próbálkozás után és mostanáig a sokpengés borotvákkal (makk3) nyírtam magam. Párszor a pengés borotvától is kipattogok másnapra mert elég érzékeny a bőröm, ezért nem is borotválkozom csak 4-5 naponta mikor már viszketek mint a bolhás kutya :)

    Tehát tegnap jó olcsón hozzájutottam a Philips HS8420 zselés vizes borotváját és bevallom kellemesen csalódtam. Az ötnapos (már elég hosszú) szakállamat gyönyörűen levitte. Igaz kicsit bénáztam vele az elején, főleg az áll alatti résznél a nyakamon kellett többet húzkodnom, ott egy kicsit be is pirosodtam a borotválkozás után, de pár óra elteltével már nyoma sem volt a pirosságnak. Hozzátenném hogy először zselé nélkül próbáltam meg az arcom oldalán és bár az sem volt vészes érzés, azt kell mondjam hogy sokkal kellemesebb volt a zselé használatával a borotválkozás. Szerintem igenis van létjogosultsága a vizes vagy zselés borotváknak - hozzáteszem hogy egy-két vagy akár három napos borostát azért megnéznék mikor lapul le a víztől vagy zselétől. Az enyém pl. kétnaposan bezselézve vagy habozva is úgy kiáll szúrósan az arcomból mint a cövek, simán viszi a körkéses Philips miközben jólesően hűsíti a zselé az arcom.

    A Braun borotvákat bevallom nem próbáltam, de erősen gondolkodtam rajta. Sokat nem akartam az elektromos borotvára költeni, mert nem tudhattam előre hogy bejön-e majd.

    Amiért a Philips körkésesét választottam az azért volt, mert van egy testszőrzet nyíróm is ami rezgőkéses és ugyanúgy szita van rajta mint a Braun borotvákon; ami érdekesség hogy ez a nyíróm Philips gyártmány és sajnos 3 hónap után a szita kiszakadt és nyírás közben szép kis véres csíkot véstem a mellkasomba. Azóta a fiókban pihen. Nem tudom hogy ez a márkának vagy a technológiának volt köszönhető, mindenesetre próbálni először ezért inkább a Philips körkéses borotváját próbáltam ki - eddig örömmel.

    Még mielőtt a Braun fanok betámadnának, lehet később veszek egy Braun-t is és arról is leírom a véleményem. :DD

    Sorry ha kicsit hosszúra sikeredet az írásom!

    Boom

    [ Szerkesztve ]

  • Boom21

    tag

    Tegnap kipróbáltam a Braun 390cc-t. A korábbi hosszúra nyúlt írásom a Philips borotva próbámról miatt úgy gondoltam kipróbálom a Braun-t is hisz úgy hiteles az összehasonlításom. Aránylag olcsón hozzájutottam a 390cc-hez.

    Első benyomások: Komoly kinézet és anyagfelhasználás, jól kézbe illik.

    Bekapcsoláskor nekem kicsit hangosabbnak tűnt a Philips borotváihoz képest, de az is lehet hogy csak más a hangja, de én halkabbra számítottam - bár ez sem vészes.
    Mivel mielőbb ki akartam próbálni a tisztítási rendszert, gyorsan bepattintottam a tisztítófolyadékos tartályt a rendszerbe és elindítottam a folyamatot. Párszor megjáratja a motort a késekkel és hallani lehet ahogy a folyadékot is ráspricceli a fejre. Az egész művelet érdekes, finom citromos-alkoholos illata van. Kb. 3-4 perc a tisztítási folyamat utána elvileg szárad a fej vagy 4 órán(!?) keresztül. Ez mondjuk annyira nem tetszik benne, miért nem lehetett egy ilyen komoly kis rendszerbe pl. egy levegőfújó kismotort tenni? Két óra elteltével még valóban nedves volt a fej ezért vissza is tettem száradni.
    Este 10 körül láttam hogy a tisztítási folyamatot jelző led villogása abbamaradt, és csak a töltés led világít. Na mondom akkor most jól megborotválkozom.

    Finom friss érzés és kellemesen hűs volt amikor a borotvát az arcomhoz tettem, bekapcsoltam és borotválkozni kezdtem. Az arcom két oldalán gyönyörűen vitte is a 3 napos borostámat , nem is kellett nagyon rányomnom, de az áll alatti rész itt is kicsit körülményesebb volt; sokat kellett "csiszatolnom" mire értékelhető eredményt kaptam (tökéletesre nem tudtam sajnos leszedni). De mire ezzel végeztem, a nyakam az állam alatt jól kivörösödött, az arcvizem csípett is rendesen utána. Pár húzást kellett csinálnom a rendes pengés Makk3-mal is. Viszont egyáltalán nem pattogtam ki ma reggelre sem, ez mindenképp pozitívum.

    Kérdezném itt a régóta Braun borotvát használókat hogy ti hogy borotváljátok le rendesen a nyakatokról a szőrt? Van valami trükkje?

    Egyébként nagyon tetszik a Braun is, borotválkozás szempontjából viszont nem tudnék különbséget tenni közte és a Philips körkéses között, mindkettőnél bénáztam az áll alatti részeknél de ez lehet csak a gyakorlatlanságom eredménye.

    Valószínűleg mindkettőt fogom használni, a Philipset a barátnőmnél hagytam, ha ott vagyok azzal borotválkozom, nálam meg majd a Braunnal.

    Szóval a Philips egyszerűen nagyszerű a Braun pedig ízléses és szép, borotválkozási élményben nekem eddig mindkettő ugyanazt adta. :K

  • Boom21

    tag

    válasz vagamo #2129 üzenetére

    Nem vagy te véletlenül filmes dramaturg? :DD

    A te verzióddal izgalmasabb lenne az írásom :C de nem vagyok nős bár már közelítem a 4. X-et.

  • Boom21

    tag

    válasz vagamo #2135 üzenetére

    "elmentünk gyereknek cumit venni azt egy borotva lett belőle"

    Azért vigyázz majd mit adsz este a gyerek szájába :C

    Néztem én is az 590cc-t, de nem akartam ennyit költeni próbaképpen. A két borotva a Philips Niveás és a Braun 390cc került összesen 32ezer forintomba :DD

  • Boom21

    tag

    válasz Fancy-boy #2162 üzenetére

    Az "ennyi pénzért" relatív dolog... szerintem egy apró kis ventillátor elfért volna a 390-ben is mert harmincezres borotvába egy kb. hatszáz ft-os tétel lenne... bár akkor lehet nem tudnák eladni a drágább típusokat plusz funkcióval :DD no meg mit dumálok itt hisz nekem csak 18 ezrembe fájt a háromkilencvenes :C

  • Boom21

    tag

    válasz ricsip #2156 üzenetére

    Én is így voltam első borotválkozáskor... azóta egész szépem le tudom vinni a nyakam alatt is.. furcsa szögben tartom a borotvát és minden irányból próbálgatom a szőrt leszedni, ahogy valaki már korábban írta nem feszítem fel teljesen a fejem.. valahogy leszedi :D

Új hozzászólás Aktív témák