Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csucsotke

    aktív tag

    válasz Tompie #8856 üzenetére

    A megvetelnel a R4130 at hasonlitottam ossze a R4125 ill. a Philips Q4015 el. A philips viz alatt moshato, a remington nem. LIon akkuja csak a 4130nak van, a tobbi Nimh. A 4130 nal a 0.4mm borosta kamu, mert csak ha merolegesen hasznalva, ugy meg nem lehet borotvalkozni csak igazitani. Egyebkent 1mm-t ir, ki igy ki ugy taktikazik a mm-el. A Q4015 nel 0.5mm-t ir, de az is lehet hogy hasonlo trukkozes. Egyebkent a R4130 el mar 3szor borotvalkozok, egyre hasznalhatobbnak latom, a 7 napos szort egez jol vitte,( persze fesu nelkul, a fesut ezekben a tartomanyokban elfeljtheted) , nem tatrott tovabb mint egy sima borotvalkozas. A hoszabb borostat hatekonyabban viszik mint a rovidet. A Q4005 es 4015 kozott lehet erdekes hogy mi a kulonbseg, az akkumulatort gondolom, lehet hogy az olcsobbikban AAA nimh, mig a dragabbikat AA meretu hajtja meg. Ennek kene utananezni, mer nem nagyon dicsekednek vele. Az AAA meret gazdasagtalan a teljesitmeny szempontjabol, az ereje keves lehet. De a 2 napos borostat elerni, ketlem hogy valamelyik is jo lenne. Nekem a 4130, a babatol szamitott 3-4 napot hozza. Utana meg 4-6 napig kenyelmes nekem, aztan mar jobb ha vagom mert viszketni szokott. Ha ujra valasztanek inkabb valami minosegibb kinai hajvagot vennek, 15-20$-ert lehet hogy hoznak ugyanezt, mint a 4130, es megiscsak feelaar. Mondjuk a Garanciaaban nem hiszek, azt azert hozza kell tennem.

    [ Szerkesztve ]

  • csucsotke

    aktív tag

    válasz Tompie #8867 üzenetére

    A kés mosható,de még nem pattintottam le róla. Mivel főként az irritációtól akartam megmenekülni, így ezzel a részel elégedett vagyok, mert gyakorlatilag még piros csík sincs utána, akár csukott szemmel is használhatom bármilyen irányba. Másik dolog a hosszúság, amit pont úgy szerettem volna, ahogy leírtad, de annál hoszabb lesz. Ahogy fenteb batagy topiktárs írta, a philips is szerintem hasonló hosszra vághat. Ezek a szakállvágók mind ilyen rövidet tudnak szerintem, mert volt a tecsóban egy drágább Braun is leakciózva, arra is 1mm volt írva. Ha kibékülsz a 4 nappal, akkor jó lehet. Utána nemtom még hogy változik a vágás a napok függvényében, most 7 nappal az előző nyírás után vágtam, szépen vitte, egyenletes az eredmény nálam. Az 5-6 nap is belefér simán szerintem, csak ha 2-3 nappal az előző vágás után akarod újból használni, akkor lehet többet kell gyalulni, ezzel még nincs nagyon tapasztalatom. Örülök ha segíthettem, én is keresgéltem vásárlás előtt, de kevés az információ ezek működéséről.

    [ Szerkesztve ]

  • Atlantis

    veterán

    válasz Tompie #8871 üzenetére

    Nekem QT4015 van kb. másfél éve, teljesen elégedett vagyok vele, tudja, amit vártam tőle.

    Annyit azért hozzá kell tenni, hogy egyénileg mások lehetnek a preferenciák és szokások, jómagam, mivel nem vagyok különösebben bundás típus, hetente egyszer használom, így ritkán kell töltenem, számomra nem érdekes, hogy milyen típusú az akku. Eddig mivel borostás voltam, legkisebb hosszon használtam, ami papíron 0,5-ös. Nem végeztem mérésellenőrzést, hogy ez tényleg így van-e, mindenesetre egyenletesre vág, de két-háromszor át kell vinnem a felületeken, hogy a renitens bundákat is biztosan lekaszálja, ennek ellenére pár perc alatt megvagyok vele.
    Mostanában váltottam körszakállra, így azt a célterületet hosszabbra hagyom, körülötte marad a 0,5-es beállítás...itt már örülnék neki, ha rövidebbre levinné, de ez vásárláskor még nem volt szempont, nem rovom fel a gép hibájának. Most kell találnom egy normális borotvát, amivel szárazon tudom a körszakáll melletti területeket és a nyakat takarítani...ez ügyben szívesen veszek javaslatokat. Rezgő-vagy körkés nekem mindegy, megérzésem alapján a rezgő lenne jobb.

    Maga a gép egyébként szerintem nem tisztítható vízzel, én legalábbis nem mertem még alátenni, pontosan nem emlékszem, de mintha ez lett volna a használatiban. Csak a fésűt szoktam vízzel lemosni, a többit simán letörlöm. Halk, a bundát nem teríti szét az egész helyiségben, könnyen tisztítható, minőségi, mint az elején írtam, nekem hozta, amit vártam tőle.

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

  • batagy

    őstag

    válasz Tompie #8871 üzenetére

    Hello!

    Én a Philips QT4005 és QT4015-öt hasonlítottam össze (netes speckók alapján) mikor venni készültem.

    A különbségek:
    QT4005:
    1 db AAA NiMH akksi van benne.
    10 órás feltöltés után 45 percet bír (az útmutató viszont 35 percet ír).
    Rozsdamentes acélból készült vágópengék.
    A LED nem jelzi ha lemerül, vagy ha feltöltődött.

    QT4015
    2 db AAA NiMH akksi van benne.
    1 óra feltöltés után 90 percet bír (az útmutató viszont 60 percet ír).
    Rozsdamentes acélból készült vágópengék, és Titánbevonatú.
    A LED jelzi a teljes feltöltöttséget és a lemerüléshez közeli állapotot is.

    Tehát, a két Philips közül mindenképpen a QT4015-öt érdemes venni. Én a narancs színű netes áruházból rendeltem 12500 Ft-ért.

    A Remington-ról nem tudtam, illetve annyira nem néztem szét, nem tudom hogy Lítium ion akksi mennyivel jelent plusz előnyt. Ahogy tudom, a lítium előnye, hogy nincs memória effektus. Lítium akksinál arra kell figyelni, hogy mindig fel legyen töltve, míg NiMH akksinál, hogy mindig teljesen lemerüljön. (?) De javítsatok ki ha nem stimmel. Megmondom őszintén, mikor rendeltem, én erre nem figyeltem.

    Amúgy én másféle hete használom a QT4015-et, elégedett vagyok vele végülis. Másikkal saját összehasonlítási alapom nincs, ez az első szakállvágóm. Én azelőtt egész életemben kézi eldobható borotvát használtam (kétpengéseket), mindig simára vágtam. A szakállvágóval nagyon gyorsan végezni lehet vele, kb 2 perc. A kütyü egyáltalán nem irritál, nagyon könnyű használni, csakugyan csukott szemmel is használhatod. Jó érzés! :)

    A 0.5mm-es beállítás szerintem is kamu, a vezetőfésűvel együtt kb 1mm-es vagy max 1.5mm-es szőrt hagy, azaz 2-3 napos borostát hagy. De mivel pont ilyet akarsz, az ilyen pont jó lesz neked! ;)

    Ahogy csucsotke írja, a kés része elvileg valahogy kipattintható, de még én sem pattintottam ki. Maga készülék így közvetlenül víz alatt nem mosható!
    Adnak hozzá egy mini kefét/seprűt, amivel lesöpörheted a levágott szőrt róla.

    Ami szokatlan vagy furcsaság, nem a készülékben, hanem általánosságban a módszerben, hogy menet közben persze lehullik egy kevés levágott cucc, rá a pólódra vagy a mellkasodra, ha nem hajolsz nagyon előre, szóval azt le kell söpörni.

    Amúgy még annyi észrevételem van, hogy kicsit hangos a készülék. Most itt neten nem találtam a zaj specifikációt, de úgy emlékszek a papírja 71 dB-t írt (?) de lehet, hogy rosszul emlékszek. Viszont, mivel rövid ideig tart a borotválkozás, nem tartom problémának. Otthon majd megnézem, mennyi decibelt ír.

    Akár a Remingtont, akár a Philipset választod, naponta reggel legyalulod a legkisebb fokozaton és jó lesz. A Remington 4130 viszont , vezetőfésűvel együtt legkisebb 1.5mm-t ír. Nem tudni ez mennyire igaz, illetve csak csucsotke tapasztalatára hagyatkozhatunk. Vezetőfésű nélkül talán jobban kell figyelni.

  • Jhonny06

    veterán

    válasz Tompie #8894 üzenetére

    Én ma veszek QT4015-öt, az értékelések alapján meggyőző. Szopó, hogy pont lejárt a Philips 90 napos visszaküldési akciója, úgyhogy remélem nem lövök mellé nagyon. Szintén 2-3 napos borosta kreálására veszem. Estig kipróbálom és írok mindenképp. :))

  • csucsotke

    aktív tag

    válasz Tompie #8894 üzenetére

    Leírtam fentebb hogy a 0,4mm az kamu marketing, merőleges vágásnál, de úgy nem vág, valójában 1mm a legkisebb, vezetőfésű nélkül. Olvasgatva a hozzászólásokat nekem az az érzésem hogy a philips lehet rövidebb lesz.

  • batagy

    őstag

    válasz Tompie #8899 üzenetére

    Hát nehéz így lemérni, meg összehasonlítani, úgy, hogy egy embernek nincs mind a kettő, na.
    A Philips a fésűvel , sacc per kb 1 mm.
    Kb 2 napos.
    Garanciát nem vállalok a kijelentésre. :D

    Fésű nélkül még nem próbáltam!

    Nem könnyítjük meg a dolgodat. ;)

    Még érdemes megvárni Jhonny06 tapasztalatát!

    [ Szerkesztve ]

  • csucsotke

    aktív tag

    válasz Tompie #8899 üzenetére

    Pontosan úgy van, hogy a használati utasításban magyarázzák el hogy 1mm fésű nélkül, és 0.4 az merőlegesen tartva értik, hát hogy a philipsnél így van-e az tényleg kérdéses. Viszont most érkezett egy ilyen hajvágó, 0,8 tól 2mm-ig lehet állítani fésű nélkül, és lithium akssija van. Ki is próbáltam, nem vág rövidebbre mint a 4130, azt tudtam csak megállapítani, de talán nem is hoszabbra. Még csak kivettem a dobozból, le van merülve, ha fel lesz töltve, az is lehet hogy meglesz ugyanaz a hossz. Nagyobb a vágófelület 25%-al, az egész gép is kb. annyival nagyobb és legalább annyival nehezebb is, így nem áll úgy kézre, de ügyetlennek sem mondanám, és 14,50$-ér vettem. Majd letesztelem de már nem győzöm szakállal :)

    [ Szerkesztve ]

  • Jhonny06

    veterán

    válasz Tompie #9000 üzenetére

    Nem mértem le, de látszik a különbség. :D 0.5-tel másnap kicsit még kevésnek érzem, 1-el másnapra pont jól néz ki.

  • batagy

    őstag

    válasz Tompie #9120 üzenetére

    Már vártam hogy mikor jelzel vissza.

    Úgy van ez, ha túl sokáig vár az ember, egy idő után túl nagy lesz az elvárás, aztán csalódás a vége, még akkor is ha nincs semmi baja. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák