Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • korn

    aktív tag

    válasz tipuka #9015 üzenetére

    úgyis mindenki a sajátját dícsérné :)
    Szerintem braun, remington, panasonic ezek közül válassz. 3 késes legyen.
    Nekem remington f5800-as van. Teljesen jó. Van valahol egy teszt róla, ott ár-érték aranyban az egyik legjobbnak hozták ki, ugye ez 20k körüli alsó-közép osztály. Erős, agresszív gép, izomból letolja a szőrt nagyon gyorsan, de mégis kíméletes. Nekem is érzékeny a bőröm, de nem irritál. Negatívum, hogy kissé hangosabb és rezgősebb fajta.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz tipuka #9019 üzenetére

    Többiek leírják jobban, én félév Braun tapasztalattal írom csak: Szérián belül elvileg ugyanaz a vágófej, például 5-ös szérián belül az 5030-tól 5050-ön át 5090-ig csak a tartozékok szütyő helyett kemény tok, tisztítóállomás és a fej színe (fekete vagy ezüst) jelenti a különbséget. Kivétel az 5040 amit habbal is lehet használni, bár szerintem a többi se menne tönkre egy kis habtól, nem tudom én szárazon használom. A tisztítóegységről nem tudok nyilatkozni, én is gondolkoztam rajta ugyanolyan árban választhattam két csomag között: borotva plusz extra vágófej vagy borotva plusz tisztító. Én az extra vágófejet választottam. Kipróbáltam volna az állomást is, biztos kényelmes de pont akkor nem volt Braun visszavásárlási akció.

    Tisztításhoz vettem egy 2000 forintos Braun spray-t, ez 100 ml majd kiderül meddig elég. Hétköznap csak forró vízzel és 1-2 csepp folyékony szappannal elmosom a borotvát, hétvégén a spray-ból kap 3 fújást innen-onnan. Citromos illata van, olajoz és fertőtlenít, mintha új lenne tőle a vágófej.
    Én az említett boltból vettem a készüléket a kedvezőbb ár miatt, nem volt gondom. Ha budapesti vagy, a Bosnyák térhez közel van az üzletük. Rendes gyári csomagolás, számla, rendben volt minden. Hogy aztán garanciális ügyintézésnél milyenek azt nem tudom, mert 6 hónap alatt rendesen teszi a dolgát a készülék. (Braun 5030s)
    Tudtommal gond esetén a számlával a hivatalos hazai Braun szervizhez közvetlenül is lehet fordulni, kihagyva a vásárlás helyszínét.

    A 9-es nekem anyagilag csak álom, a 3-as és 5-ös széria közt ár/érték arányban egyértelműen az utóbbi éri meg: 5-ös jobb a vágófej, jobb akku, erősebb motor, és az tutira Made in Germany. Philips-hez képest a Braun hangosabb ezt nem árt tudni ha reggel 6-kor kell. A Philips talán jobban gyűjti a szőrt, a Braun kicsit potyogtat. A nyakon a körkéses és a rezgőkéses is macerás Gillette-hez képest. Én még nem dobtam el a Mach3-at, egy makacs szál miatt nem fogom a Braunt tologatni háromszor három irányból, ha egy mozdulattal megoldható pengével. A pajesz igazítás miatt is. A Braun pajeszvágója érthetetlen okból egy kicsit ívelt és nem is vág jól, így nehéz vele egyenesre igazítani. Philips-nél meg cserélgetni kéne a fejet. Na ez így mindkettőnél hülyeség, pajeszhoz marad a Mach3 és egy mozdulat. Minden másban bevált, nincs vérzés, irritáció. Az arc vonalát követő fej szuper, az akksi akár egy hónapot is kibír. A fogása, illesztések remek, az a gumis rész minőségi. A kézikönyv szerint mosakodás előtt érdemes, hát ez szerintem hülyeség. Egyik oldalon logikusan javasolják tartsuk tisztán, fertőtlenítve a szitát aztán a másik oldalon az a tanács a koszos, zsíros bőrön tologatni a borotvát? Jobb csak tiszta arcon használni, ha túl száraz a bőr egy kis víz vagy preshave hogy csússzon a borotva, végén hideg víz vagy Nivea balzsam és kész.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz tipuka #9027 üzenetére

    Dönteni neked kell te pénztárcád, olvass még vissza akár itt a keresőt használva. Saját tapasztalatom nincs a 3-asról, lehet valakinek az is bevált, én utána olvasva egyből 5-öst vettem és nem sajnáltam az árát. MM-ban megnéztem a 3-ast is, de az 5030 jobban tetszett. Komolyabb darab. Úgy gondoltam ha az 5-ös nem válik be akkor legalább biztosan tudom nem való nekem az elektromos (vagy nézzek körkésest) és maradok a hideg víz+hab+penge módszernél. Tehát nem alsókategória alapján akartam megítélni.

    3-as belépő szint a Braunnál, csak Ni-Mh akku nálam már ezért kilőve, kínai gyártás állítólag.
    5-ös középkategória, Li-Ion akku, mozgó-állítható vágófej, jobb felépítés, Made in Germany.

    Ezek a különbségek engem meggyőztek. Ha lenne most Braun visszavásárlási program, mondanám próbálj ki egy olcsóbb 3-ast ha az is elég jó éljen, ha nem válik be visszaküldöd. Csak január végén pont lejárt a kockázatmentes program. Egyébként amit írtál 5050cc 40-ért, szeptemberben amikor én nézelődtem abban a boltban emlékszem még 55K volt. Kicsit most izé lettem erre, jól lementek az árak. És azóta kiderült a német Amazon ingyen szállít hozzánk is, következő Black Friday idején elérhető árba kerül a 9-es is? :) Na mindegy, az én tárcámhoz az 5-ös illett és teljesen nem hagytam el a L'Oréal hab+Mach3 módszert sem. Csak akartam egy rendes villanyborotvát is Braun 5 lett nekem, legrosszabb esetben passzoltam volna apámnak, de eddig jó. Még egy évet minimum bírnia kell a szitának, az lesz a döntő.

  • válasz tipuka #9027 üzenetére

    Valószínű jöbb lehet az 5-ös gép,bár nekem pont 3050cc van mert én 40k-t már nem szántam a borotvára. Elégedett vagyok vele bár igaz hogy van ahol többször át kell mennem az arcomon hogy tökéletes legyen az eredmény.
    Persze ha belefért volna a keretbe akkor én is inkább 5050cc-t vettem volna. Kinek mennyit ér meg egy borotva...

    Més que un club!

  • Lami66

    őstag

    válasz tipuka #9052 üzenetére

    Nem vagyunk egyformák. Megértem, ha neked mások az elvárásaid.
    Én biztos lealkudtam volna 16 ezerre azt a Braunt és megvettem volna (most 19 ezerért hirdetik)
    Keresgélj csak, majd találsz megfelelőt.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz tipuka #9052 üzenetére

    "amúgy a 5030S -t máskor a 3030s-hez mérd szerintem,az ~21k FT, és a 3050CC-hez az 5050CC-t kellett volna nézni árkülönbségileg."

    Látszólag néz csak ki ahogy írtad, valójában a vágófej és akku különbségek miatt nem ilyen az összehasonlítás. Elsősorban a borotva a lényeg. Arról beszéltem szerintem ár/érték szempontból egy alap 5-ös 5030 készülék tisztítóállomás nélkül is jobban megéri mint egy teljes 3-as csomag tokkal-vonóval. A CC állomás csak egy kényelmi funkció. A borotva a lényeg: jobb motor és vágófej miatt rövidebb idő alatt elkészülsz, jobb a bőrnek, 5-ös jobb akku, a 3-as NiMh akkujából idővel lekvár lesz. Én biztos nem vennék fullos 3-as CC modellt ha árban közel már Németországban készült 5-öst kapni. Ha 5050CC már sok akkor sima 5030 és 2 ezerért egy Braun tisztító spray és a higiénia is megvan oldva olcsón.
    Úgy jön le fontos az ár, mégis CC modelleket írsz, aminek külön költsége van a patronokkal. Azért kérdezem miért sarkalatos a tisztítóállomás?

    Érdekes amúgy az 5030 hazai árazása, ha jól tudom 2012 őszén dobták piacra. Éveken át kb. 45K volt az ára, valamiért tavaly óta MediaMarkt és Euronics amikor néztem nem normális módon 50-52 ezerre drágították. Így nézve az Avplanet 37K még mindig jó, pár napja 30-ért pedig igazán jó fogás. Én szeptemberben 45-ért jutottam hozzá igaz plusz vágófejjel, a dobozára is rá van írva limited edition. Most a legolcsóbb egy sima kiadású 5030 Amazon.de-ről kb. 32 ezer forint.

  • Jenne

    senior tag

    válasz tipuka #9052 üzenetére

    Szia!
    Egy kérdést megérne...[link]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Új hozzászólás Aktív témák