Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz LZs?! #195936 üzenetére

    Van véleményem, igaz nem a jövőbeli autoval (2022-es évjárattal) kapcsolatban.

    Nekem 2017. 05. havi Tiguan-om van.
    Az enyémben nincs kopogós műanyag, igaz az enyém full bőr (tehát az ajtókárpit is az) és 1-2 apróságon kívül (pl. csak hátsó, és nem 360•-os kamera van) valóban full extra.240 le, Diesel 500 Nm.
    Nem rossz autó, de azért nem a világ legjobb járműve.
    Van összehasonlítási alapom, 1988 óta vezetek, kb 30 autóm volt a Ladától kezdve Fiat Uno (Turbo i.e!!!) Honda-n (több, köztük 1.6 VTi is) Peugeot-n, Toyota-n át a Ford-ig és több VW-n.
    Tökéletes auto nincs, egyiknek jobb a futóműve, a másik kevesebbet fogyaszt, a harmadik nagyon jó térérzetet ad, a negyedik jobban húz 160-től, stb.
    A Tiguan egy felkapott, és a szemnek is tetsző, kompakt, de tágas auto és ezek egyenként is, és összességében is sok sok pénzbe kerülnek, ezért kerül ilyen marha sokba…
    Én viszont semmi képpen nem adnék új autóért 6-8 millió forinttal többet.
    Van céges új autónk pl. Passat is, és egy forinttal nem jobb, mint az én 17’-es Tiguan-om.
    Nyilván ha van pénz, vagy egyéb indíttatás miatt újat szeretnél, akkor válaszd az újat, de véleményem az, hogy semmivel nem lesz jobb…

    Ha van egyéb kérdésed a 2017-es Tiguan-nal kapcsolatban keress privátban, megpróbálok segíteni, vagy tanácsot adni.

    [ Szerkesztve ]

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • Kiskokó

    veterán

    válasz LZs?! #195951 üzenetére

    Helló
    Bocsi nem olvastam végig mit szeretnél pontosan.
    Csak egy gyors megjegyzés.
    Én jól meggondolnám mit veszek újonnan. Ez most persze csak a saját nézőpontom, lehet neked nem befolyásoló. De én biztos nem költenék csak egy "VW"-re pláne a tömeg Tiguanra újonnan 14+ millió Ft-ot.
    Miért ragaszkodsz az új autóhoz?

    Amúgy is drága most minden, Nézegettünk mi is faternak 1-2 éve már Tiguan / Q5 és hasonló kategóriát.
    Hát komolyan vicc, milyen drágák lettek az autók. 1,5 Millióval drágább egy Audi Q5 mint egy Tiguan és mégsem annyira "tucat" meg hát minőségről, zajszigetelésről stb nem is beszélve. Ne, tudom felétek mennyi van. Itt az elmúlt 2 évben rengeteg Tiguan lett.

    Na mind1, csak most frissek a tapasztalatok , gondoltam megosztom. Nem a véleményed akarom megváltoztatni.
    (Faternál áll pár napja egy 4 hónapos Q5, Quattro Sline 204Le 2.0TDI alig volt drágább mint a Tiguan amit nézett és azért kinézetben sem közelíti meg a VW-t, SZERINTEM. :)

    (szerk : igaz ez lehet csak a mi felszereltségi fokozatunkra érvényes. Azért ha kicsit tágabbra veszed a keresést akkor már 3 milla a különbség azért. Ettől függetlenül, még mindig azt mondom, hogy a franc adna egy WV-ért 16 millát,... meg hát én amúgy is úgy vagyok vele, hogy ki vesz új kocsit ??nem vagyok a pénzem ellensége)

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz LZs?! #195951 üzenetére

    A 2022-es modell, az már 2021 őszétől az utakon van.
    2 különbség van a 2017-2021 modell és az “új” között. Az egyik az első lámpa és belül a kapcsolók, ez utóbbiakat a használók rohadtul utálják.
    Az auto egyébként teljesen ugyanaz, mint a 2017-ben gyártott.
    A kopogós műanyagokkal kapcsolatban viszont továbbra sincs infóm. A nagy újrahasznosítási mizéria miatt azért benne lehet a pakliban, hogy sajnos az új autóban már más összetételűek és így kopogósabbak lesznek a belső elemek.
    Ide tartozóan, de nem konkrétan a műanyagokat minősítő dolog:
    A life felszereltséget nem ismerem (szerintem ez valami új kategória-besorolás lehet) az enyém ugyan highline, de ez sem jelent semmit, mert a beltérben levő bőr, vagyis inkább ülés és oldal kárpit külön rendelés kérdése. Azt tudom, hogy a 2017-2021 közottiekben használt plüss kárpit (amit szeretnek alcantara-ként hirdetni) az szerintem kritikán aluli, nagyon gyenge minőségű. Kb. 80e km-nél már teljesen kifényesedik, nagyon leharcolt képet tud mutatni.

    [ Szerkesztve ]

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz LZs?! #196014 üzenetére

    Van egy szerelo mester ismerősöm, folyamatosan szerel be kiegészítő dolgokat (pl. tolatokamerát) a VW csoport járműveibe.
    Azt mondta a Tiguan a legjobb minőségű jármű a VW csoportban. A küszöb, az ajtókárpit, a műszerfal is jobb minőségben készül, a patentek elhelyezése, darabszáma, minősége is jobb, biztosabb rögzítést eredményez.
    Én ebbe nem látok bele, annyi biztos, hogy az én autóm belül (sem) nem zörög, nem kopog, nem rezonál, pedig 4.5 éves és 160e km van benne….

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • tresh

    addikt

    válasz LZs?! #196733 üzenetére

    Ezt látni, hallani kellene.. lehet pl váltótartóbak is stb tényleg így csak sajnos találgatni lehet. :B

Új hozzászólás Aktív témák