Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz Geradossz #586 üzenetére

    Igen, így már világos. :K
    De azt még mindig nem értem, miért foglalkozol az átlagoddal? Az legfeljebb csak egy érdekes, de lényegtelen statisztikai adat, ami számít, az a nyilak száma, amennyivel megdobod az 501-et, krikettet, bármi egyebet.
    Azzal foglalkozz, amit az előbb írtam: legyen szabályos a technikád, mert csakis úgy lehetsz hosszútávon eredményes.
    Itt a saját rossz példám. Cirka 21 éve dartsozom és ezen idő alatt megrekedtem egy viszonylag alacsony szinten. 19 év alatt semmit nem fejlődtem, mert belém rögzült az egyik leggyakoribb hiba, hogy nem nyújtom ki teljesen a karomat. Februárban kezdtem lejárni egy klubba, először edzésekre, majd versenyekre is. Mély hullámvölgybe kerültem, amit az edzőm előre megjósolt. A régi technikát nem alkalmazhatom, az új még nem készség szintű. Napi 2-4 órát gyakorlok, néha 6-ot és számtalanszor előfordul, hogy botrányosan kalimpálok dobás közben, ha nem koncentrálok. Pár hete kezdem azt érezni, hogy van eredménye a sok edzésnek, egyre ritkábban kapom vissza a kezemet, oda mennek a nyilak, ahová szeretném. Sajnos időnként a találatra való túlzott törekvés hevében elfeledkezem a szabályos technikáról, aminek meg is van a negatív hatása.
    Ha mindjárt a kezdetekkor, 21 évvel ezelőtt valaki megmutatja, hogyan kell dobni...

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Új hozzászólás Aktív témák