Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    válasz #25954560 #60 üzenetére

    ez amúgy nekem is eszembe jutott csak én nem akartam írni, az 56G az inkább IB sávszél szabványnak tűnik mint Ethernetnek

    dual-mode kártyám nekem is van, csak valamiért szórakozik velem és full széles slotban is ledumálja az alaplappal hogy 1-2 PCIe lane a közös nevező, nem pedig 8

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz #25954560 #60 üzenetére

    Az csak IB úgy rémlik, de már nem is emlékszem, annyira lassan halad a projekt. A DAC az nem gond. Nem olcsó az sem a kártyához képest, talán 20k lehet egy kábel. A probléma ott kezdődik, hogy optikán elvinném a ház másik végébe, és OM4 LC-LC-t szeretnék. Szóval úgy nézne ki, hogy a router és a szerver között DAC, a router és a PC között meg OM4. Most 2db kártyám van, ami 2x56, és elgondolkodtam, hogy az eredeti 1x56-os tervek helyett inkább duplával kötném össze a két gépet. A 40-re lebutított sokkal egyszerűbb lenne, abból egy rakás van mindenhol, 56-os transceivert meg nehéz találni, ami keystone kompatibilis.

    Majd megnézem mindjárt, hogy milyen kártyáról van szó. Arra emlékszem, hogy ez a legolcsóbb megoldás, mert hákolni kell. Talán HP firmware van rajta, amit le kell cserélni Mellanox firmware-re. Maga a kártya elvileg ugyanaz, mint a Mellanox, csak a firmware más. Bracket sincs hozzá, azt is szereznem kell, de az a legkevesebb. Tényleg olcsó volt így, pénzem meg nem volt sok, amikor vettem.

    No megvan, ilyen kártya kettő: HP Infiniband 764736-001 2-Port QSFP HBA 544+ 10GB/40GB 764284-B21, no bracket. Elvileg ez azonos valamelyik 56-os Mellanoxal, de mindjárt előkeresem a jegyzeteimet.

    No elvileg úgy van, hogy ez MCX354A-FCBT-re konvertálható firmware cserével, és akkor ETH 40/56 vagy IB 56, amit tud.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák