Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz fLeSs #3961 üzenetére

    Próbáltad is a verifikációt? Szerintem nem jelent gondot a bankkártya devizaneme.

    -Pár éve amikor én regisztráltam még 1 dollárt vont a paypal a huf kártyámról. De az is lehet, hogy neked beterheli a kártyát 400FT-al amit a bank automatikusan konvertál majd eur-ra.
    -Regisztráció után visszakapod a levont összeget és a paypal egyenlegedre kerül, onnan a következő vásárlásnál felhasználható.

    [ Szerkesztve ]

  • Hintalow

    senior tag

    válasz fLeSs #3961 üzenetére

    Hosszú leszek :P

    A paypal úgy működik, hogy regisztrációnál megterheli a számlát 1 dollárral. (az országfüggetlen, mindenhol dollárt terhelnek. Ez nem kerül levonásra, tehát nem jelenik meg a számlatörténetben mint könyvelt tétel, ergó nem hagyja el a számlát, hanem kb 2 hét múlva, eddig tart a kártyás terhelések zárolása, visszakerül az egyenleghez.

    Ezzel az elsődleges regisztrációval csak egy bizonyos limitiglehet vásárolni, ami nem napi limit, mint pl a bankkártyáknál, hanem globális limit, tehát ha kimeríted, akkor nincs tovább addig amíg nem csinálod meg a 2 lépést:

    Ez lenne a verify-olás, amelynek során a paypal ismét csinál egy terhelést, itt viszont már az adott ország devizájában (mo. regnél 400Ft értékben) ez az összeg már be is terhelődik, tehát levonják a számláról, viszont ezt jóvá is írják a paypal számlán, és felhasználhatod az első tranzakciónál (mert ugye ha vásárolsz, elsőként a paypal számlán lévő egyenelget használja fel, csak ha az nem elég akkor "egészíti" ki a folyószámláról kártyán keresztül)
    Ezt a verify-t úgy lehet elvégezni, hogy a 400Ft terhelésénél a paypal közöl egy 4 jegyű számot is a banki rendszerrel, és ezt a kódot beírva a paypal verify-nél lévő üres mezőbe, lesz teljes a hitelesítés (ezt a kódot látod a havi számlakivonaton, bár erre várni kell, ill. látják az adott bank fiókjaiban, telefonos ügyfélszolgálatán, esetleg bizonyos bankoknál az sms szolgáltatás is jelzi ezt a terheléskor, ha van ilyen az ügyfélnek)

    Sokan kérdezik, hogy mire jó ez a második lépés, ha már megvolt az 1 dolláros próbaterhelés:
    Az 1 dolláros regisztrációnál ugye a paypal nem tudja azt, hogy a kártya jogos tulajdonosa használja -e azt, vagy valaki éppen visszaél vele, mert tudja a kártya adatait.
    Ezért, bár így is lehet vele vásárolni, ezt nem nagy összegig, így elkerülhetőek a nagyobb visszaélések.
    A 2. lépést pedig ugye csak azt tudja megtenni, aki hozzáfér a kivonathoz, vannak telefonos kódjai, ill. intézkedhet bankfiókban, mert számlatulajdonos, vagy meghatalmazott.

    Esetedben az a baj, hogy legjobb tudomásom szerint verifyolást csak a regisztráció országának devizanemében vezetett számlával lehet csinálni, ezért dobálja vissza az euró számlához tartozó kártyát (ha már kész a verify, a késöbbiekben lehet regisztrálni egyéb devizanemű számlához tartozó kártyát is, ha jók az emlékeim)

    Tehát verifyhoz biza nem lesz jó az euró számla.

    Bocs ha terjengős voltam, de sokan nincsenek képben a paypal regisztrációval, jól jöhet késöbb :)

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Új hozzászólás Aktív témák