Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz nonsen5e #871 üzenetére

    Szerintem nem azon volt a hangsúly, hogy szexista/nem szexista (szerintem sem az), hanem azon, hogy megy-e a karakterhez. Kaplan 10+ éve RPG-ken dolgozik, ő tökéletesen tisztában van azzal, hogy egy Uthert nem lehet favágó ruciban, egy Anub'arakot pedig katicabogárként ábrázolni, mert elveszti a hitelességét a szereplő (kivéve ha pont az a cél, hogy parodizálják). Persze lehetne valósághűbb, összetettebb jellemeket is kreálni, de ez egy agyatlan online lövölde lesz. Még ha úgy is néz ki, hogy a háttérsztoriból nincs hiány, azért igyekeznek olyan kőegyszerű, tipizált arcokkal feltölteni a világot, akiket pár szóban össze lehet foglalni (falábú robbantásmániás pszichopata, mesterlövész Mata-hari, vadnyugati cowboy, nasi-függő tudós gorilla, stb.). Tracer ráfaragott, mert neki az a szerep jutott, hogy szexuálisan semleges legyen. Aranyos fiatal brit lány idő manipulációs képességgel és ennyi - se több, se kevesebb. Nem szántak neki más tulajdonságot. Szóval ha többektől azt a feedbacket kapja a dev, hogy milyen jó a segge, akkor elrontottak valamit (vagy a tesztelőknek van olyan hormontúltengése, hogy már egy tál almáspitétől is beindulnak).
    Másrészt az "Over the Shoulder" egy olyan előre beállított póz, amit egy rakat hős megkapott - modellezték a saját kis programjukban egy minta hősre, aztán copy-paste-el átrakták a többire - nincs benne sok fantázia, kis rosszindulattal akár placeholdernek is mondhatnánk, amit így legalább kiszórtak.

    Ettől még persze 1st world problem ilyenek miatt írogatni (én is szégyellem magam, hogy már ennyi leütésnél tartok), de aki floodolja a fórumokat miatta meg visszamondja az előrendelést az már betegség szintjén van. Na mindegy, legalább kaptunk egy pár mémet amin lehet egyet kacagni, de amúgy fel lett ez fújva nagyon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák