Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • guess.who

    senior tag

    válasz NEMO1968 #190 üzenetére

    Ennél azért némileg konkrétabb kérdésem lenne, mert picit megakadtam. :) Egy WS-1650-es kültéri egységének az adatait szeretném egy RasPi-n futó Domoticzba behúzni. Addig oké, hogy 868 MHz-en kommunikál a kültéri egység a beltérivel (egyirányú a kommunikáció, csak bejövő adatok vannak), ezért van is egy CC1101-es 868 MHz-es vevőm (csak még nincs a RasPi-re bekötve kábel híján, így nem tudom tesztelni). :) Kérdés, hogy ez így működni fog-e, felismeri-e a Domoticz natívan, vagy kell neki valami dekódolós beforgatás?
    Addig eljutottam, hogy az adatcsomagok valami hasonlóak lehetnek ehhez, de nem pont ilyenek, mert az enyém hőmérsékletet, páratartalmat, légnyomást, esőt, szélirányt és szélsebességet mér, plusz jelzi az elemek kimerülését is. Viszont a konkrét WS-1650-es típus mintha nem is létezne: a francia nyelvű oldalukon fordul csak elő egy user guide, így elég esélytelennek tűnik, hogy az adatcsomagokhoz részletes leírást találjak.

    Néztem a beltéri egységét is egyébként, nincs a nyákon semmilyen csatlakozási lehetőség, szóval az sem játszik, hogy onnan szipkázni adatokat. :)

Új hozzászólás Aktív témák