Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tozo86

    tag

    sziasztok! Visszaolvasgattam és gondolom már eléggé unjátok a témát, de azért szeretnék kérdezni.
    Szóval adott egy gép és egy notebook. Szeretném a gépen megosztani a netet, hogy tudjak a notin is netezni. Gépbe beraktam egy hálókarit az alaplapi integrált mellé.
    Oprendszer mindkét gépen VISTA.
    Alaplapi kártyán kommunikál a két gép, integrálton jön a DSL.
    Megpróbáltam belőni a hálózatot, de nem igazán látja egymást a két gép.
    Kábelben a drótok sorrendje MINDKÉT oldalon: narancsfehér,narancs, ZöldF, kék,kékF,zöld,barnaF,barna
    van egy másik kábelem is, amit a modemhez adtak azon nem néztem a színeket (mert arról megy most a net), de rá van írva, hogy az PATCH.
    Talán az ip kiosztással van a baj. absz. nemtudom hogy kell kioszani IP címet. Így mindkét gép csak ''megad'' magának egy ip-t.
    Nagyon hálás lennék ha valaki leírná nekem lépésről lépésre, hogy mit csináljak mert már az őrületbe kerget ez a dolog.
    Köszi előre is.

    a helyes megfejtő kap torrent accot 121GB feltöltéssel, ha érdekli :B

    [Szerkesztve]

    `•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

  • tozo86

    tag

    válasz jerry311 #2292 üzenetére

    az a vicc, hogy ma délután valahogy mégiscsak összehoztam a hálózatot, legalábbis addig, hogy látta egymást a két gép, és át tudtam másolni ezt-azt. (az asztali gépben gigabyte lankari van, talán ezért) Aztán restart és ismét nem volt jó..
    MÁS: plus-ban van ilyen akció, valami USB-s wireless téma. Én nem láttam, csak ismerősömtől hallottam. 3000Forint.. állítólag alkalmas net megosztásra meg ilyesmi. Tudtok valamit erről? azzal is annyit szenvednék mint a két hálókártyával? Vagy wirelessel egyszerűbb? gyűjtögessek inkább egy routerre?

    `•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

  • tozo86

    tag

    sziasztok!
    A linksys topicban már feltettem a kérdést, de hátha ezt többen nézik. Előre is bocsi ezért.
    Szóval vettem egy Linksys routert (WRT54GL). Beállítottam hogy ossza meg az ADSL netet az asztali gép és a notebook között. Asztali UTP kábel, laptop wireless. Tökéletesen működött 1 napig!
    Azóta nem hajlandó a router csatlakozni a modemen keresztül az internetre. Ha kihúzom a modem kábelét a routerből és csak simán gépen keresztül csatlakozom, úgy megy! Már próbáltam mindenfélét.. telepítő cd segítségével újra beállítani, modem restart, router restart.. semmi sem segített.
    Tudna nekem valaki segíteni? nagyon hálás lennék..
    köszönöm előre is!

    `•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

Új hozzászólás Aktív témák