Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BR72

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni, hátha volt már valakinek ilyen problémája:

    Volt a haverral egy T-online ADSL-es netmegosztásunk, nála is, nálam is egy SMC WiFi-s ruoter. Az övé az ADSL modemhez kapcsolódott, az enyém meg az ő routeréhez vezeték nélkül ''switchként''. A gépeken (XP prof SP2) beállítotuk az IP-t meg az átjárókat és ment a net mindkettőnknél.

    Februártól náluk lecserélték a T-online-os ADSL-t Kábeles netre (nem Chello, egy helyi kábelszolgáltató). Az új modemet csatlakoztattuk a routerhez, varázslóval beálítottuk PPPoE xDSL helyett a Cable Modem-et, de mást nem változtattunk.

    Nála most is minden ok, megy a net utp-n is WiFin is, de nálam nem működik! A routerek ''látják'' egymást, de nekem mégsincs net elérésem!

    Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a baj? Olvastam a fórumon valami MAC klónozásról lehet, hogy az én routeremen is ezt kellene csinálni?

    Köszi mindenkinek a segítségét!

    AZTAAAAAAAAA!

  • BR72

    csendes tag

    válasz shev7 #1037 üzenetére

    Hi!

    Igen, egy notival is neteztek időnként, a ha abátyja itthon volt!

    Annyi volt csak, hogy nem DHCP-vel kaptak a gépek IP címeket, hanem fixet adtunk, Alapértelmezett átjárónak, meg Elsődleges DNS kiszolgálónak az ő routerének IP címét (192.168.2.1) írtuk be (az én routerem IP címe 192.168.3.1, de az én gépemen is 192.168.2.xxx az IP). Így működött a dolog egészen a kábeles váltásig.

    Üdv.

    AZTAAAAAAAAA!

Új hozzászólás Aktív témák